تور سریلانکا
تهران سریلانکا

تور سریلانکا

تهران
بنتوتا-کلمبو
فلای دبی‌
فلای دبی‌
قیمت از 3,700,000 تومان
مشاهده پکیج
تهران
بنتوتا-کلمبو-کندی
ایر عربیا
ایر عربیا
قیمت از 44,900,000 تومان
مشاهده پکیج
تهران
بنتوتا-کلمبو-کندی
ایر عربیا
ایر عربیا
قیمت از 44,000,000 تومان
مشاهده پکیج

سریلانکا

سریلانکا یک کشور جزیرهای در جنوب آسیا است که در اقیانوس هند و جنوب کشور هند واقع شده است. نام رسمی این کشور جمهوری دموکراتیک سوسیالیستی سریلانکا است. نام قدیمی آن سیلان بود که تا سال ۱۹۷۲ به کار میرفت. پایتخت سیاسی آن سری جایاواردنپورا کوته و پایتخت تجاری آن شهر کلمبو است. جمعیت این کشور حدود ۲۲ میلیون نفر و واحد پول آن روپیه سریلانکا است.

سریلانکا دارای تاریخ، فرهنگ، طبیعت و اقتصاد متنوع و جذاب است. این کشور دارای ۸ میراث جهانی یونسکو است که شامل معابد، قصرها، صومعه ها و شهرهای باستانی هستند. سریلانکا همچنین دارای چندین پارک ملی و منطقه حفاظت شده است که محل زندگی حیوانات مختلف مانند فیل، پلنگ، خرس، مار، تمساح و پرنده هستند. سریلانکا به عنوان یک مقصد گردشگری محبوب شناخته میشود که با سواحل زیبا، جزایر خیره کننده، رودخانه های شناور، بازارهای شلوغ، پارک های تفریحی، موزه های هنری و غذاهای خوشمزه از هر سلیقه ای راضی میکند.

برخی از معروفترین جاذبه های گردشگری سریلانکا عبارتند از:

•  گراند پالاس و وات پراکائو (Grand Palace and Wat Phra Kaew): گروه بزرگ قصر و معبد در شهر کلمبو که به عنوان نماد تاريخي و فرهنگي سريلانكا شناخته مي شود. در اين گروه بيش از ۱۰۰ بناي تاريخي وجود دارد كه در بين آنها وات پراكائو يا معبد بودای زمردين بيشترين اهميت را دارد. اين معبد دارای مجسمۀ زمردين بودا است كه به عنوان نماد ملى تایلاند شناخته مي شود.

•  پارک لومپین (Lumpini Park): پارك عمومي و سبز در قلب شهر كلمبو كه به عنوان ريۀ سبز شهر شناخته مي شود. اين پارك دارای درختان، چمن ها، درياچه ها، مجسمه ها، زمين های ورزشي و حيوانات مختلفي مانند ميمون، پرنده و تمساح است. اين پارك يك مكان عالي براي گردش، تفريح، ورزش و آرامش است.

•  جزیره فی فی (Phi Phi Islands): گروهی از شش جزیره کوچک در جنوب سریلانکا که دارای سواحل شنی، آب آبی روشن، مرجان های رنگین و مناظر دیدنی هستند. این جزیره ها به دلیل فیلمبرداری فیلم «جزیره» با بازی لئوناردو دی کاپریو نیز شهرت دارند. شنا، غواصی، قایق سواری، تماشای خورشید و لذت بردن از طبیعت از کارهای محبوب در این جزیره ها هستند.

•  پارک تفریحات فانتاسِ (Phuket FantaSea): پارک تفریحات بزرگ و مجلل در شهر پوکت که به عنوان ديزني لَند تایلندي شناخته مي شود. این پارک دارای نمایش های هنرمندانۀ، سیرک های حیرت انگيز، بازي هاي سرگرم كننده، رستوران هاي لوكس و فروشگاه هاي متعددي است. نمایش «فانتاسِ الف» (Fantasy of a Kingdom)  که شامل رقص، نور، صدا، حيوانات و فيل هاي بالغ است، يكي از برجستۀ ترين بخش هاي اين پارك است.

آب و هوای سریلانکا

آب و هوای سریلانکا بستگی به منطقه و فصل دارد. سریلانکا یک کشور جزیرهای در جنوب آسیا است که در اقیانوس هند و جنوب کشور هند واقع شده است. نام رسمی این کشور جمهوری دموکراتیک سوسیالیستی سریلانکا است. نام قدیمی آن سیلان بود که تا سال ۱۹۷۲ به کار میرفت. پایتخت سیاسی آن سری جایاواردنپورا کوته و پایتخت تجاری آن شهر کلمبو است. جمعیت این کشور حدود ۲۲ میلیون نفر و واحد پول آن روپیه سریلانکا است.

سریلانکا دارای تاریخ، فرهنگ، طبیعت و اقتصاد متنوع و جذاب است. این کشور دارای ۸ میراث جهانی یونسکو است که شامل معابد، قصرها، صومعه ها و شهرهای باستانی هستند. سریلانکا همچنین دارای چندین پارک ملی و منطقه حفاظت شده است که محل زندگی حیوانات مختلف مانند فیل، پلنگ، خرس، مار، تمساح و پرنده هستند. سریلانکا به عنوان یک مقصد گردشگری محبوب شناخته می شود که با سواحل زیبا، جزایر خیره کننده، رودخانه های شناور، بازارهای شلوغ، پارک های تفریحی، موزه های هنری و غذاهای خوشمزه از هر سلیقه ای راضی میکند.

آب و هوای سریلانکا در تمام طول سال نسبتاً ثابت است و مناطق ساحلی دارای میانگین دمای 25-30 درجه سانتیگراد و ارتفاعات به طور متوسط 15-18 درجه سانتیگراد هستند. اگرچه دما در تمام طول سال تغيير چنداني نمي كند، اما بستگي به فصل بارش باران يكي از عوامل تاثير گذار در ايجاد تغييرات در آب و هواي كشور است. بستگي به منطقۀ خود را در كشور، شما مي توانيد يكي از دو فصل بارش باران را تجربۀ كنيد: فصل باد موسمى شمال شرقى (Yala) كه از فروردين تا شهريور ادامۀ دارد يا فصل باد موسمى جنوب غربى (Maha) كه از مهر تا اسفند ادامۀ دارد. به طور كلي، بهترين زمان براي سفر به سريلانكا بين دسامبر و اواسط آوريل است كه به عنوان فصل اوج سفر در نظر گرفته مي شود.

ساعت جهانی سریلانکا (GMT)

ساعت سریلانکا پنج و نیم ساعت از ساعت گرینویچ (GMT) جلوتر است. این یعنی وقتی ساعت در گرینویچ صفر است، ساعت در سریلانکا پنج و نیم بعد از ظهر است. برای مثال، اگر الان ساعت ۱۱ بعد از ظهر در گرینویچ باشد، ساعت در سریلانکا ۴ و نیم بعد از نیمه شب خواهد بود.

سریلانکا با نام رسمی جمهوری دموکراتیک سوسیالیستی سریلانکا یک کشور جزیرهای است واقع در جنوب آسیا، اقیانوس هند و جنوب کشور هند. نام قدیمی آن سیلان (به فارسی قدیم سَراَندِب) بودهاست. پایتخت آن کلمبو است که در جنوب غرب کشور قرار دارد. سریلانکا دارای حدود ۲۱ میلیون نفر جمعیت است که بیشتر آنها از قوم و زبان سینهالای هستند. سریلانکا به عنوان یک کشور تاریخی، فرهنگی و طبیعی شناخته میشود که دارای بسیاری از جاذبه های گردشگری، میراث جهانی، آثار باستانشناسی و مذهبی است.

تور شهر های سریلانکا

تور بنتوتا
تور کلمبو
تور کندی
تور تانگاله

مشاهده نظرات

نظرتان را در مورد این تور با ما به اشتراک بگذارید

امتیاز 0 از 5 | از بین 0 امتیاز دهنده به تور سریلانکا
ارکیده پرواز قرن