تور ایتالیا
تهران ایتالیا

تور ایتالیا

تهران
بارسلون-پاریس-رم
ترکیش ایر
ترکیش ایر
قیمت از 16,500,000 تومان + 2,372 یورو
مشاهده پکیج

ایتالیا

ایتالیا یک کشور در جنوب و غرب اروپا است که در میانه دریای مدیترانه قرار دارد. این کشور از یک شبه جزیره که توسط آلپ محدود شده است و چندین جزیره تشکیل شده است. ایتالیا با فرانسه، سوئیس، اتریش، اسلوونی و دو کشور کوچک واقع در دل خودش، واتیکان و سان مارینو مرز زمینی دارد.

ایتالیا یک جمهوری پارلمانی است که رئیس جمهور آن سرجیو ماتارلا و نخست وزیر آن جورجیا ملونی است. پارلمان این کشور از دو مجلس، سنای جمهوری و مجلس نمایندگان تشکیل شده است. پایتخت و بزرگترین شهر ایتالیا رم است که یک شهر تاریخی و فرهنگی باستانی است.

ایتالیا دارای تاریخ و فرهنگ غنی است که بر روی تمدن های مختلف جهان تأثیر گذاشته است. این کشور محل تولد روم باستان، امپراتوری روم، رنسانس، عصر روشنگری، عصر جدید و حرکت ملی بوده است. این کشور همچنین دارای بالاترین تعداد آثار هنر و معماری در جهان است که به عنوان میراث جهانی توسط یونسکو ثبت شدهاند.

ایتالیا چهاردهمین کشور پهناور و هفتمین کشور با تولید ناخالص داخلی (GDP) بالا در جهان است. اقتصاد این کشور به علت دارا بودن منابع طبيعي فراوان و صادرات صنعتي، خدماتي، كشاورزي و گردشگري رشد قابل توجهي داشته است.   این کشور همچنین یک عضو بنيانگذار اتحاديه اروپا، ناتو، سازمان ملل متحد، سازمان همكاري و توسعه اقتصادي (OECD) و گروه هفت (G7) است.

ایتالیا یک کشور با جذابيت های گردشگري فراوان است که برای هر سليقه و علاقه ای چيزي دارد. در این کشور می توانید از طبيعت زيبا و بكر، تاريخ و فرهنگ باستاني، آثار هنري و معماري، فعاليت های تفريحي و ورزشي لذت ببرید. بعضي از بهترین جذابيت های گردشگري این کشور عبارتند از:

•  کلیسای سن پیر: این کلیسا یکی از بزرگترین و مهمترین کلیساهای مسیحی در جهان است که در شهر واتیکان واقع شده است. این کلیسا در قرن شانزدهم ساخته شده است و دارای معماری رنسانس و باروک است. این کلیسا محل دفن چندین پاپ، از جمله پاپ یوهان پل دوم، و همچنین محل برگزاری مراسم های مذهبی مهم است.

•  برج پیزا: این برج یکی از نمادهای شناخته شده ایتالیا است که در شهر پیزا قرار دارد. این برج در قرن دوازدهم ساخته شده است و به علت نامناسب بودن زمین، از حالت عمود خارج شده است. این برج ۵۶ متر ارتفاع دارد و دارای ۲۹۷ پله است.

•  کانال های ونیز: ونیز یک شهر تاریخی و فرهنگی است که در شمال شرق ایتالیا قرار دارد. این شهر بر روی ۱۱۸ جزیره ساخته شده است که توسط ۴۰۰ پل به هم متصل هستند. این شهر دارای کانال های آبی است که به عنوان خیابان های آبی شناخته می شوند. در این شهر می توانید با قایق های سنتی به نام گوندول به دیدار جاذبه های تاریخی و فرهنگی بروید.

آب و هوای ایتالیا

اروپا واقع شده و قسمتی از آن در دریای مدیترانه فرو رفته است. این کشور مرزهایی با فرانسه، سوئیس، اتریش و اسلوونی در مناطق کوهستانی شمال دارد. در شمال ایتالیا، زمستان های سرد و سخت با بارش برف سنگین و تابستانها هوا آفتابی و تازه است. در مرکز ایتالیا، آب و هوا ملایمتر و مرطوبتر است و تابستان طولانیتر است. در جنوب ایتالیا، تابستانها بسیار گرمتر و خشکتر هستند و آب و هوا بیشتر به شمال آفریقا شبیه است. در جنوب این کشور سه عدد از فعالترین قله آتشفشانی یعنی وزوویو، اتنا و استرومبولی قرار دارند.

به طور کلی، بهترین زمان برای بازدید از ایتالیا از آوریل تا ژوئن است که هوای گرم و قابل اعتماد دارد-در ماههای جولای و آگوست قیمت ها و جمعیت بالاتر میروند. در پایان سپتامبر تا اکتبر نیز آب و هوای ملایم را میتوانید تجربه کنید.

جاذبه های گردشگری ایتالیا

ایتالیا یک کشور زیبا و پرجاذبه است که دارای تاریخ، فرهنگ، هنر و طبیعت بسیار غنی و متنوع است. این کشور برای علاقه مندان به گردشگری، سفر و تفریح گزینه ای مناسب و جذاب است. ایتالیا دارای بسیاری از جاذبه های گردشگری است که هر کدام شاهکارهایی از نظر معماری، هنری، تاریخی و طبیعی هستند. برخی از معروف ترین جاذبه های گردشگری ایتالیا عبارتند از:

•  کولوسئوم (Colosseum): بزرگترین آمفی تئاتر باستانی دنیا که در شهر رم قرار دارد و نماد تمدن و فرهنگ روم باستان است- این بنا در قرن اول میلادی ساخته شده و محل برگزاری مسابقات گلادیاتورها، نمایش های تئاترال و مذهبی و مراسم عمومی بوده است . این بنا در سال ۱۹۸۰ به عنوان یک میراث جهانی توسط یونسکو ثبت شده است.

•  برج کج پیزا (Leaning Tower of Pisa): معروفترین برج کج دنیا که در شهر پیزا واقع شده و چشم انداز خیره کنندهای را از شهر به نمایش میگذارد. این بنا در قرون وسطی به عنوان بخشی از کلیسای جامع پیزا ساخته شده و به دلیل نقص در زیرساخت آن، به صورت کج قرار گرفته است. این بنا در سال ۱۹۸۷ به عنوان یک میراث جهانی توسط یونسکو ثبت شده است

•  کانال ونیز (Venice Canals): شبکهای از رودخانه های کوچک و پل های تاریخی که در شهر ونیز جریان دارند و باعث شدهاند که این شهر را «شهر آبها» یا «شهر عشق» بنامند. این کانالها نقش خطوط حمل ونقل عمده در شهر را دارند و با قایق های سنتی به نام «گاندول» (Gondola) قابل عبور هستند. این کانالها در سال ۱۹۸۷ به عنوان یک میراث جهانی توسط یونسکو ثبت شده است

واحد پول ایتالیا

واحد پول ایتالیا یورو (€) است. یورو واحد پول کشورهای منطقه یورو در اتحادیه اروپا است که شامل ۱۹ کشور می شود. یورو در سال ۲۰۰۲ به صورت رسمی در ایتالیا و برخی کشورهای دیگر جایگزین واحد پول قبلی آنها شد. قبل از یورو، واحد پول ایتالیا لیره (₤) بود که در سال ۱۸۶۱ پس از اتحاد این کشور به عنوان واحد پول رسمی آن تعریف شد- لیره ایتالیا تا سال ۱۹۹۹ واحد پول رسمی این کشور بود ولی با نرخ ثابت ۱ لیره برابر ۱۹۳۶.۲۷ یورو معادل شد

ساعت جهانی ایتالیا (GMT)

ساعت ایتالیا یک ساعت از ساعت گرینویچ (GMT) جلوتر است. این یعنی وقتی ساعت در گرینویچ صفر است، ساعت در ایتالیا یک بعد از ظهر است. برای مثال، اگر الان ساعت ۱۱ بعد از ظهر در گرینویچ باشد، ساعت در ایتالیا ۱۲ شب خواهد بود. شما میتوانید از ابزار جستجوی من برای مقایسه ساعت ایتالیا با ساعت شهرهای دیگر استفاده کنید.

ایتالیا نام رسمی جمهوری ایتالیا است که کشوری در جنوب اروپا واقع در شبه جزیره ایتالیا و چندین جزیره در دریای مدیترانه است. پایتخت آن رم است که در مرکز کشور قرار دارد. ایتالیا دارای حدود ۶۰ میلیون نفر جمعیت است که بیشتر آنها از قوم و زبان ایتالیایی هستند. ایتالیا از شمال با فرانسه، سوئیس، اتریش و اسلوونی، از شمال غرب با موناکو، از شمال شرق با سان مارینو و واتیکان و از جنوب با مالت هم مرز است. ایتالیا به عنوان یک کشور تاریخی، فرهنگی و هنری شناخته می شود که دارای بسیاری از جاذبه های گردشگری، میراث جهانی، آثار باستانشناسی و مذهبی است.

تور شهر های ایتالیا

تور رم
تور ونیز
تور میلان

مشاهده نظرات

نظرتان را در مورد این تور با ما به اشتراک بگذارید

امتیاز 0 از 5 | از بین 0 امتیاز دهنده به تور ایتالیا
ارکیده پرواز قرن