تور روسیه
تهران روسیه

تور روسیه

تهران
مسکو-سنپترزبورگ
معراج
معراج
قیمت از 19,490,000 تومان + 250 دلار
مشاهده پکیج
تهران
مسکو-سنپترزبورگ
معراج
معراج
قیمت از 21,990,000 تومان + 490 دلار
مشاهده پکیج
تهران
مسکو-سنپترزبورگ
معراج
معراج
قیمت از 22,990,000 تومان + 490 دلار
مشاهده پکیج
تهران
مسکو-سنپترزبورگ
معراج
معراج
قیمت از 23,990,000 تومان + 490 دلار
مشاهده پکیج
تهران
مسکو-سنپترزبورگ
ماهان
ماهان
قیمت از 24,990,000 تومان + 650 دلار
مشاهده پکیج

روسیه

روسیه یک کشور بزرگ و قدرتمند در اروپا و آسیا (اوراسیا) است که دارای تاریخ، فرهنگ، جغرافیا و سیاست بسیار پیچیده و متنوع است. روسیه با مساحت ۱۷٫۰۹۸٫۲۴۶ کیلومتر مربع بزرگترین کشور دنیاست و با ۱۴ کشور هم مرز است. روسیه دارای ۱۴۵٫۹ میلیون نفر جمعیت است که نهمین کشور پرجمعیت دنیاست. روسیه دارای ۲۱ جمهوری خودمختار، ۴۶ اوبلاست، ۹ اکرای، ۳ شهر فدرال، ۱ اوکروگ خودمختار و ۴ منطقه اقتصادی خاص است. روسیه دارای آب وهوای متفاوت در مناطق مختلف خود است. در شمال روسیه آب وهوای سرد و یخ زده حکم فرماست و در جنوب روسیه آبوهوای معتدل و خشک دیده می شود. روسیه دارای بزرگترین منابع طبیعی دنیاست و در تولید نفت، گاز، زغال سنگ، الماس و طلا جزء کشورهای پیشرو است.

روسیه دارای فرهنگ بسیار غنی و متنوع است که تحت تأثیر تاریخ، جغرافیا، ادیان و ملل مختلف شکل گرفته است. روسیه به عنوان چهاردهمین کشور با بالاترین تعداد سایت های میراث جهانی توسط یونسکو شناخته شده است. روسیه به خاطر هنرمندان، نویسندگان، شاعران، موسیقی دانان و بازیگران مشهور خود در سطح جهان شناخته شده است. برخی از مشاهیر فرهنگی روسیه عبارتند از: لئو تولستوی، فئودور داستایفسکی، آنتون چخوف، لئف تولستوی، پابل نروودا، سروگئئ اینشتین.

روسیه همچنین دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیاد و متنوع است که هر سال مورد توجه مسافران از سراسر دنیا قرار میگیرند. برخی از جاذبه های گردشگری روسیه عبارتند از: کولوسئوم (بزرگترین آمفیتئاتر باستانی دنیا که در شهر رم قرار دارد)، برج کج پیزا (معروفترین برج کج دنیا که در شهر پیزا واقع شده است)، کانال ونیز (شبکهای از رودخانههای کوچک و پلهای تاریخی که در شهر ونیز جریان دارند)، میدان سرخ (میدان مرکزی شهر مسکو که دارای بناهای تاریخی و مذهبی مانند کلیسای واسیلی بلسد، موزه تاریخ ملی و مقبره لنین است)، ارم ملکوتی (قصر زمستانی امپراتوران روس در شهر سنت پترزبورگ که اکنون به عنوان یک موزه هنر و تاریخ شناخته می شود)، جزیره اولخون (جزیرهای در دریاچه باعث در سیبری که به عنوان یک مقدسات طبیعت توسط مردم بوریات شناخته می شود) و ...

جاذبه های گردشگری روسیه

روسیه یک کشور بزرگ و قدرتمند در اروپا و آسیا است که دارای تاریخ، فرهنگ، جغرافیا و سیاست بسیار پیچیده و متنوع است. روسیه دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیاد و متنوع است که هر سال مورد توجه مسافران از سراسر دنیا قرار میگیرند. برخی از جاذبه های گردشگری روسیه عبارتند از:

•  میدان سرخ (Red Square): میدان مرکزی شهر مسکو که دارای بناهای تاریخی و مذهبی مانند کلیسای واسیلی بلسد (Saint Basil's Cathedral)، موزه تاریخ ملی (State Historical Museum) و مقبره لنین (Lenin's Mausoleum) است . این میدان در سال ۱۹۹۰ به عنوان یک میراث جهانی توسط یونسکو ثبت شده است.

•  ارم ملکوتی (Hermitage Museum): قصر زمستانی امپراتوران روس در شهر سنت پترزبورگ که اکنون به عنوان یک موزه هنر و تاریخ شناخته می شود . این موزه دارای بیش از ۳ میلیون قطعه هنر و تاریخ از سراسر جهان است که در ۳۵۰ سالن نمایش داده میشود . این موزه در سال ۱۹۹۰ به عنوان یک میراث جهانی توسط یونسکو ثبت شده است.

•  جزیره اولخون (Olkhon Island): جزیرهای در دریاچه باعث (Lake Baikal) در سیبری که به عنوان یک مقدسات طبیعت توسط مردم بوریات (Buryat) شناخته میشود . این جزیره دارای مناظر زیبا و خیره کننده ای از درختان، صخره ها، کویر، جنگل و آب است . این جزیره همچنین دارای فلورا و فائونا منحصر به فرد و گوناگون است .

این فقط بخش کوچکی از جاذبه های گردشگری روسیه است که می توانید در سفر خود به این کشور دیدن کنید.

آب و هوای روسیه

آب و هوای روسیه بستگی به منطقه و فصل دارد. روسیه بزرگترین کشور دنیاست و دارای آب و هوای متفاوت در مناطق مختلف خود است. در شمال روسیه آب و هوای سرد و یخ زده حکم فرماست و در جنوب روسیه آب و هوای معتدل و خشک دیده می شود. روسیه دارای چهار فصل است: بهار، تابستان، پاییز و زمستان. بهار و پاییز معمولاً کوتاه و سرد هستند. تابستان معمولاً گرم و خشک است. زمستان معمولاً بسیار سرد و برفی است.

واحد پول روسیه

واحد پول روسیه یورو (€) است. یورو واحد پول کشورهای منطقه یورو در اتحادیه اروپا است که شامل ۱۹ کشور می شود. یورو در سال ۲۰۰۲ به صورت رسمی در روسیه و برخی کشورهای دیگر جایگزین واحد پول قبلی آن ها شد. قبل از یورو، واحد پول روسیه روبل بود که در سال ۱۹۹۷ به عنوان یک واحد پول جدید معرفی شد. روبل دارای ۱۰۰ کوپک (коп.) به عنوان یکای کوچکتر بود. روبل در سال های اخیر با تورم و نوسانات اقتصادی مواجه شده و ارزش آن نسبت به یورو و دلار آمریکا کاهش یافته است.

ساعت جهانی روسیه (GMT)

ساعت روسیه به طور کلی چهار ساعت از ساعت گرینویچ (GMT) جلوتر است. این یعنی وقتی ساعت در گرینویچ صفر است، ساعت در روسیه چهار بعد از ظهر است. برای مثال، اگر الان ساعت ۱۱ بعد از ظهر در گرینویچ باشد، ساعت در روسیه ۳ بعد از نیمه شب خواهد بود

روسیه نام رسمی فدراسیون روسیه است که کشوری در اروپا و آسیا واقع در شمال قاره اوراسیا است. پایتخت آن مسکو است که در غرب کشور قرار دارد. روسیه دارای حدود ۱۴۵ میلیون نفر جمعیت است که بیشتر آن ها از قوم و زبان روس هستند. روسیه از شمال با اقیانوس منجمد شمالی، از شرق با چین و مغولستان، از جنوب با قزاقستان و جورجیا و از غرب با فنلاند و نروژ هم مرز است. روسیه به عنوان یک کشور تاریخی، فرهنگی و طبیعی شناخته می شود که دارای بسیاری از جاذبه های گردشگری، میراث جهانی، آثار باستانشناسی و مذهبی است.

تور شهر های روسیه

تور مسکو
تور سنپترزبورگ

مشاهده نظرات

نظرتان را در مورد این تور با ما به اشتراک بگذارید

امتیاز 0 از 5 | از بین 0 امتیاز دهنده به تور روسیه
ارکیده پرواز قرن