تور مسکو
تهران مسکو

تور مسکو

تهران
مسکو-سنپترزبورگ
تاریخ رفت
‎1403-03-18
تاریخ برگشت
‎1403-03-25
معراج
معراج
قیمت از 19,490,000 تومان + 250 دلار
مشاهده پکیج
تهران
مسکو-سنپترزبورگ
تاریخ رفت
‎1403-04-01
تاریخ برگشت
‎1403-04-08
معراج
معراج
قیمت از 21,990,000 تومان + 490 دلار
مشاهده پکیج
تهران
مسکو-سنپترزبورگ
تاریخ رفت
‎1403-05-04
تاریخ برگشت
‎1403-05-11
معراج
معراج
قیمت از 22,990,000 تومان + 490 دلار
مشاهده پکیج
تهران
مسکو-سنپترزبورگ
تاریخ رفت
‎1403-06-01
تاریخ برگشت
‎1403-06-08
معراج
معراج
قیمت از 23,990,000 تومان + 490 دلار
مشاهده پکیج
تهران
مسکو-سنپترزبورگ
تاریخ رفت
‎1403-03-10
تاریخ برگشت
‎1403-03-10
ماهان
ماهان
قیمت از 24,990,000 تومان + 650 دلار
مشاهده پکیج

روسیه

روسیه یک کشور بزرگ و قدرتمند در اروپا و آسیا (اوراسیا) است که دارای تاریخ، فرهنگ، جغرافیا و سیاست بسیار پیچیده و متنوع است. روسیه با مساحت ۱۷٫۰۹۸٫۲۴۶ کیلومتر مربع بزرگترین کشور دنیاست و با ۱۴ کشور هم مرز است. روسیه دارای ۱۴۵٫۹ میلیون نفر جمعیت است که نهمین کشور پرجمعیت دنیاست. روسیه دارای ۲۱ جمهوری خودمختار، ۴۶ اوبلاست، ۹ اکرای، ۳ شهر فدرال، ۱ اوکروگ خودمختار و ۴ منطقه اقتصادی خاص است. روسیه دارای آب وهوای متفاوت در مناطق مختلف خود است. در شمال روسیه آب وهوای سرد و یخ زده حکم فرماست و در جنوب روسیه آبوهوای معتدل و خشک دیده می شود. روسیه دارای بزرگترین منابع طبیعی دنیاست و در تولید نفت، گاز، زغال سنگ، الماس و طلا جزء کشورهای پیشرو است.

روسیه دارای فرهنگ بسیار غنی و متنوع است که تحت تأثیر تاریخ، جغرافیا، ادیان و ملل مختلف شکل گرفته است. روسیه به عنوان چهاردهمین کشور با بالاترین تعداد سایت های میراث جهانی توسط یونسکو شناخته شده است. روسیه به خاطر هنرمندان، نویسندگان، شاعران، موسیقی دانان و بازیگران مشهور خود در سطح جهان شناخته شده است. برخی از مشاهیر فرهنگی روسیه عبارتند از: لئو تولستوی، فئودور داستایفسکی، آنتون چخوف، لئف تولستوی، پابل نروودا، سروگئئ اینشتین.

روسیه همچنین دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیاد و متنوع است که هر سال مورد توجه مسافران از سراسر دنیا قرار میگیرند. برخی از جاذبه های گردشگری روسیه عبارتند از: کولوسئوم (بزرگترین آمفیتئاتر باستانی دنیا که در شهر رم قرار دارد)، برج کج پیزا (معروفترین برج کج دنیا که در شهر پیزا واقع شده است)، کانال ونیز (شبکهای از رودخانههای کوچک و پلهای تاریخی که در شهر ونیز جریان دارند)، میدان سرخ (میدان مرکزی شهر مسکو که دارای بناهای تاریخی و مذهبی مانند کلیسای واسیلی بلسد، موزه تاریخ ملی و مقبره لنین است)، ارم ملکوتی (قصر زمستانی امپراتوران روس در شهر سنت پترزبورگ که اکنون به عنوان یک موزه هنر و تاریخ شناخته می شود)، جزیره اولخون (جزیرهای در دریاچه باعث در سیبری که به عنوان یک مقدسات طبیعت توسط مردم بوریات شناخته می شود) و ...

جاذبه های گردشگری روسیه

روسیه یک کشور بزرگ و قدرتمند در اروپا و آسیا است که دارای تاریخ، فرهنگ، جغرافیا و سیاست بسیار پیچیده و متنوع است. روسیه دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیاد و متنوع است که هر سال مورد توجه مسافران از سراسر دنیا قرار میگیرند. برخی از جاذبه های گردشگری روسیه عبارتند از:

•  میدان سرخ (Red Square): میدان مرکزی شهر مسکو که دارای بناهای تاریخی و مذهبی مانند کلیسای واسیلی بلسد (Saint Basil's Cathedral)، موزه تاریخ ملی (State Historical Museum) و مقبره لنین (Lenin's Mausoleum) است . این میدان در سال ۱۹۹۰ به عنوان یک میراث جهانی توسط یونسکو ثبت شده است.

•  ارم ملکوتی (Hermitage Museum): قصر زمستانی امپراتوران روس در شهر سنت پترزبورگ که اکنون به عنوان یک موزه هنر و تاریخ شناخته می شود . این موزه دارای بیش از ۳ میلیون قطعه هنر و تاریخ از سراسر جهان است که در ۳۵۰ سالن نمایش داده میشود . این موزه در سال ۱۹۹۰ به عنوان یک میراث جهانی توسط یونسکو ثبت شده است.

•  جزیره اولخون (Olkhon Island): جزیرهای در دریاچه باعث (Lake Baikal) در سیبری که به عنوان یک مقدسات طبیعت توسط مردم بوریات (Buryat) شناخته میشود . این جزیره دارای مناظر زیبا و خیره کننده ای از درختان، صخره ها، کویر، جنگل و آب است . این جزیره همچنین دارای فلورا و فائونا منحصر به فرد و گوناگون است .

این فقط بخش کوچکی از جاذبه های گردشگری روسیه است که می توانید در سفر خود به این کشور دیدن کنید.

آب و هوای روسیه

آب و هوای روسیه بستگی به منطقه و فصل دارد. روسیه بزرگترین کشور دنیاست و دارای آب و هوای متفاوت در مناطق مختلف خود است. در شمال روسیه آب و هوای سرد و یخ زده حکم فرماست و در جنوب روسیه آب و هوای معتدل و خشک دیده می شود. روسیه دارای چهار فصل است: بهار، تابستان، پاییز و زمستان. بهار و پاییز معمولاً کوتاه و سرد هستند. تابستان معمولاً گرم و خشک است. زمستان معمولاً بسیار سرد و برفی است.

واحد پول روسیه

واحد پول روسیه یورو (€) است. یورو واحد پول کشورهای منطقه یورو در اتحادیه اروپا است که شامل ۱۹ کشور می شود. یورو در سال ۲۰۰۲ به صورت رسمی در روسیه و برخی کشورهای دیگر جایگزین واحد پول قبلی آن ها شد. قبل از یورو، واحد پول روسیه روبل بود که در سال ۱۹۹۷ به عنوان یک واحد پول جدید معرفی شد. روبل دارای ۱۰۰ کوپک (коп.) به عنوان یکای کوچکتر بود. روبل در سال های اخیر با تورم و نوسانات اقتصادی مواجه شده و ارزش آن نسبت به یورو و دلار آمریکا کاهش یافته است.

جاذبه های گردشگری مسکو

مسکو پایتخت و بزرگترین شهر روسیه است که دارای تاریخ، فرهنگ، هنر و طبیعت بسیار غنی و متنوع است. مسکو دارای بسیاری از جاذبه های گردشگری است که هر کدام شاهکارهایی از نظر معماری، هنری، تاریخی و طبیعی هستند. برخی از معروفترین جاذبه های گردشگری مسکو عبارتند از:

•  میدان سرخ (Red Square): میدان مرکزی شهر مسکو که دارای بناهای تاریخی و مذهبی مانند کلیسای واسیلی بلسد (Saint Basil's Cathedral)، موزه تاریخ ملی (State Historical Museum) و مقبره لنین (Lenin's Mausoleum) است-. این میدان در سال ۱۹۹۰ به عنوان یک میراث جهانی توسط یونسکو ثبت شده است.

•  کاخهای کرملین (Kremlin): قلعه تاریخی زیبایی در مرکز شهر مسکو که جهانیان آن را قلب تپینده مسکو نیز می خوانند. این قلعه دارای چندین کاخ، کلیسا، باغ و موزه است که نشان دهنده تاریخ و فرهنگ روسیه هستند. این قلعه در سال ۱۹۹۰ به عنوان یک میراث جهانی توسط یونسکو ثبت شده است.

•  متروی مسکو (Moscow Metro): شبکه حمل ونقل عمومی زیرزمینی شهر مسکو که به خاطر زیبایی و ظرافت ایستگاه های خود شناخته شده است . این مترو در سال ۱۹۳۵ راهاندازی شده و دارای ۲۴ خط و ۴۰۰ ایستگاه است . بعضی از این ایستگاه ها دارای تزئینات هنری، نقش برجسته، تابلو، لوستر و سقف کشیدگی هستند .

این فقط بخش کوچکی از جاذبههای گردشگری مسکو است که می توانید در سفر خود به این شهر دیدن کنید.

مشاهده نظرات

نظرتان را در مورد این تور با ما به اشتراک بگذارید

امتیاز 0 از 5 | از بین 0 امتیاز دهنده به مسکو
ارکیده پرواز قرن