تور بلغارستان
تهران بلغارستان

تور بلغارستان

بلغارستان

بلغارستان یک کشور در جنوب شرقی اروپا است که از شمال با رومانی، از غرب با صربستان و مقدونیه شمالی، از جنوب با یونان و ترکیه و از شرق با دریای سیاه همسایه است. پایتخت و بزرگ ترین شهر بلغارستان صوفیه است که دارای تاریخ، فرهنگ، طبیعت و اقتصاد متنوع و جذاب است. جمعیت بلغارستان حدود ۶٫۹ میلیون نفر و واحد پول آن لو (Lev) است. زبان رسمی بلغارستان بلغاری است که به خط سیریلیک نوشته می شود.

بلغارستان دارای تاریخچه ای غنی و پیچیده است که شامل دوران های مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی است. بلغارستان در قدیم در قلمرو تراک ها قرار داشت و بعداً یونان یها، رومی ها، بیزانس ها، عثمانی ها و روس ها بر این منطقه چیره شدند. ظهور مردم بلغار به روزگار نخستین امپراتوری بلغار در قرون وسطی برمیگردد. منطقۀ بلغارستان حدود پانصد سال در تصرف عثمانی ها قرار داشت (از ۱۳۹۶ تا ۱۸۷۸ میلادی). در اواخر سده نوزدهم، مداخله روسیه در سرزمین های امپراتوری عثمانی در بالکان منجر به تشکیل کشور خودمختار بلغارستان در ۱۸۷۸ میلادی گشت. بلغارستان تا سال ۱۹۰۸ شاهزادگان نشین و تا ۱۹۴۶ پادشاه نشین مستقل بود. با این حال، مرزهای کشور که در کنفرانس برلین (۱۸۷۸) تعیین شده بود، بلغارها را راضی نکرد و برای به دست آوردن زمین های خود پنج بار وارد جنگ شدند. بلغارستان که در دو جنگ اول (۱۸۸۵ و ۱۹۱۲) پیروز گشت در جنگ نهایی بالکان (۱۹۱۳) و دو جنگ جهانی (۱۹۱۵ تا ۱۹۱۸ و ۱۹۴٤) مغلوب شد و سرزمین های خود را از دست داد. پس از اشغال کشور به دست شوروی (1944)، جمهوري خلق بلغارستان تحت نظام کمونيستي برقرار شد و پادشاه تبعید شد (۱۹۴۶). با این حال، پس از سقوط اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۸۹، بلغارستان به سمت دموکراسی و اقتصاد بازرگانی رفت و در سال ۲۰۰۴ به عضویت ناتو و در سال ۲۰۰۷ به عضویت اتحادیه اروپا درآمد.

بلغارستان دارای مناظر طبیعی زیبا و متنوعی است که شامل کوه ها، دریاچه ها، رودخانه ها، جنگل ها، مراتع و سواحل است. بلغارستان دارای چندین پارک ملی و منطقه حفاظت شده است که محل زندگی حیوانات مختلف مانند خرس قهوهای، گرگ، روباه، خزنده ها و پرنده ها هستند. بلغارستان همچنین دارای چندین جاذبه ی تاریخی، فرهنگی و مذهبی است که شامل قصرها، کلیساها، معابد، موزه ها و بازارهای قدیمی هستند. بلغارستان به عنوان یک مقصد گردشگری محبوب شناخته میشود که با هزینه های پایین، خدمات خوب و غذاهای خوشمزه از هر سلیقه ای راضی می کند.

برخی از معروفترین جاذبه های گردشگری بلغارستان عبارتند از:

•  صوفیه (Sofia): پایتخت و بزرگترین شهر بلغارستان که دارای تاریخچۀ ۷۰۰۰ ساله است. صوفیه دارای چندین بنای تاریخی و فرهنگی است که شامل کليسای الكساندر نفسكي (Alexander Nevsky Cathedral)، كليسای بودای روتونده (Rotunda of St. George)، كليسای بودای سيستان (St. Sophia Church)، قصر رئيس جمهوري (Presidential Palace)، مجمع ملي (National Assembly)، مجسمة سولجمان پادشا (Statue of Tsar Osvoboditel)، مجسمة سولجمان ليبراتور (Statue of Tsar Liberator)، مجسمة سولجمان ليبراتور (Statue of St. Sofia)، موزة تاريخي (National Historical Museum) و بازار زنجيرلي (Zhenski Pazar) هستند.

•  پلوديو (Plovdiv): دومین شهر بزرگ و قدیمیترین شهر زنده در اروپا است که در منطقۀ تپۀ هفت تپّه

آب و هوای بلغارستان

آب و هوای بلغارستان بستگی به منطقه و فصل دارد. بلغارستان یک کشور در جنوب شرقی اروپا است که از شمال با رومانی، از غرب با صربستان و مقدونیه شمالی، از جنوب با یونان و ترکیه و از شرق با دریای سیاه همسایه است. پایتخت و بزرگترین شهر بلغارستان صوفیه است که دارای تاریخ، فرهنگ، طبیعت و اقتصاد متنوع و جذاب است. جمعیت بلغارستان حدود ۶٫۹ میلیون نفر و واحد پول آن لو (Lev) است. زبان رسمی بلغارستان بلغاری است که به خط سیریلیک نوشته می شود.

آب و هوای بلغارستان در تمام طول سال نسبتاً ثابت است و مناطق ساحلی دارای میانگین دمای 10-25 درجه سانتیگراد و مناطق کوهستانی به طور متوسط 5-15 درجه سانتیگراد هستند. اگرچه دما در تمام طول سال تغيير چنداني نمي كند، اما بستگي به فصل بارش باران يكي از عوامل تاثير گذار در ايجاد تغييرات در آب و هواي كشور است. بستگي به منطقۀ خود را در كشور، شما مي توانيد يكي از دو فصل بارش باران را تجربۀ كنيد: فصل باد موسمى شمال شرقى (Yala) كه از فروردين تا شهريور ادامۀ دارد يا فصل باد موسمى جنوب غربى (Maha) كه از مهر تا اسفند ادامۀ دارد. به طور كلي، بهترين زمان براي سفر به بلغارستان بين دسامبر و اواسط آوريل است كه به عنوان فصل اوج سفر در نظر گرفته مي شود.

واحد پول بلغارستان

واحد پول بلغارستان لو (Lev) است که به نماد BGN نشان داده می شود. لو به ۱۰۰ سنت (Stotinka) تقسیم می شود. لو در سال ۱۸۸۱ میلادی رسمی شد و از قرون وسطایی نام خود را از حیوان شیر گرفته است.

ساعت جهانی بلغارستان (GMT)

ساعت بلغارستان یک ساعت از ساعت گرینویچ (GMT) جلوتر است. این یعنی وقتی ساعت در گرینویچ صفر است، ساعت در بلغارستان یک بعد از ظهر است. برای مثال، اگر الان ساعت ۱۱ بعد از ظهر در گرینویچ باشد، ساعت در بلغارستان ۱۲ شب خواهد بود.

بلغارستان (به بلغاری: България) با نام رسمی جمهوری بلغارستان (به بلغاری: Република България) کشوری در جنوب شرقی اروپا است. پایتخت این کشور شهر صوفیه است. جمعیت این کشور بالغ بر ۶٬۵۲۰٬۳۱۴ نفر است که بیشتر آن ها از قوم و زبان بلغاری هستند. بلغارستان از شمال با رومانی، از شرق با دریای سیاه، از جنوب با ترکیه و یونان و از غرب با صربستان و مقدونیه هم مرز است. بلغارستان به عنوان یک کشور تاریخی، فرهنگی و طبیعی شناخته میشود که دارای بسیاری از جاذبه های گردشگری، میراث جهانی، آثار باستانشناسی و مذهبی است

تور شهر های بلغارستان

تور وارنا

مشاهده نظرات

نظرتان را در مورد این تور با ما به اشتراک بگذارید

امتیاز 0 از 5 | از بین 0 امتیاز دهنده به تور بلغارستان
ارکیده پرواز قرن