تور مسقط
تهران مسقط

تور مسقط

3 شب و 4 روز
تهران
مسقط
سلام ایر
سلام ایر
قیمت از 14,900,000 تومان
مشاهده پکیج

عمان

عمان یک کشور عربی در غرب آسیا است که در ساحل جنوب شرقی شبه جزیره عربستان واقع شده است. عمان دارای تاریخ، فرهنگ، طبیعت و اقتصاد متنوع و جذاب است. برخی از ویژگی های عمان عبارتند از:

•  عمان دارای چهار میراث جهانی توسط یونسکو ثبت شده است که شامل: بحر العرب (Sea of Oman)، سلطنت عمان (Sultanate of Oman)، قلعه بهلاء (Bahla Fort) و سایت باستانی بات (Bat Archaeological Site) هستند.

•  عمان دارای چشمه های آب گرم، کویرها، جزایر، کوه ها و صحراها است که مکان های زیبا و منحصر به فرد برای گردشگری ایجاد می کنند. بعضی از این مکان ها عبارتند از: وادی شاب (Wadi Shab)، جزیره مصیرة (Masirah Island)، کویر وحیبة (Wahiba Sands) و رشید الخور (Ras al Hadd)   .

•  عمان دارای فرهنگ بسیار غنی و متنوع است که تحت تأثیر تاریخ، جغرافیا، ادیان و ملل مختلف شکل گرفته است. عمان به خاطر هنرمندان، نویسندگان، شاعران، موسیقی دانان و بازیگران مشهور خود در سطح منطقه شناخته شده است. برخی از مشاهیر فرهنگی عمان عبارتند از: سلطان قابوس بن سعید آل سعید (Sultan Qaboos bin Said Al Said)، نجوى بنت محمود الزدجالية (Najwa bint Mahmoud al Zadjali)، أحمد الحارثي (Ahmed al Harthy) و أحمد أبو الغيث (Ahmed Abu al Ghaith)   .

•  عمان دارای اقتصاد پویا و رو به رشد است که بر پایه تولید نفت، گاز، مس، صادرات غیر نفتی و گردشگری استوار است. عمان در سال ۲۰۱۹ دارای تولید ناخالص داخلی حدود ۷۶٫۶ میلیارد دلار آمریکا بودهاست. عمان همچنین دارای رابطه تجاری و سیاسی با کشورهای مختلف جهان است و به عضویت سازمان های بین المللی مختلف مانند سازمان ملل متحد، سازمان همکاری اسلامی، مجلس همکاری خلیج فارس و غیره پیوسته است.

جاذبه های گردشگری عمان

عمان یک کشور عربی در غرب آسیا است که دارای تاریخ، فرهنگ، طبیعت و اقتصاد متنوع و جذاب است. عمان دارای چهار میراث جهانی توسط یونسکو ثبت شده است که شامل: بحر العرب، سلطنت عمان، قلعه بهلاء و سایت باستانی بات هستند. عمان همچنین دارای چشمه های آب گرم، کویرها، جزایر، کوه ها و صحراها است که مکان های زیبا و منحصر به فرد برای گردشگری ایجاد میکنند. بعضی از این مکانها عبارتند از: وادی شاب، جزیره مصیرة، کویر وحیبة و رشید الخور. عمان دارای فرهنگ بسیار غنی و متنوع است که تحت تأثیر تاریخ، جغرافیا، ادیان و ملل مختلف شکل گرفته است. عمان به خاطر هنرمندان، نویسندگان، شاعران، موسیقی دانان و بازیگران مشهور خود در سطح منطقه شناخته شده است. برخی از مشاهیر فرهنگی عمان عبارتند از: سلطان قابوس بن سعید آل سعید، نجوى بنت محمود الزدجالية، أحمد الحارثي و أحمد أبو الغيث. عمان دارای اقتصاد پویا و رو به رشد است که بر پایه تولید نفت، گاز، مس، صادرات غیر نفتی و گردشگری استوار است. عمان در سال ۲۰۱۹ دارای تولید ناخالص داخلی حدود ۷۶٫۶ میلیارد دلار آمریکا بودهاست. عمان همچنین دارای رابطه تجاری و سیاسی با کشورهای مختلف جهان است و به عضویت سازمان های بین المللی مختلف مانند سازمان ملل متحد، سازمان همکاری اسلامی، مجلس همکاری خلیج فارس و غیره پیوسته است.

آب و هوای عمان

آب و هوای عمان بستگی به منطقه و فصل دارد. عمان یک کشور عربی در غرب آسیا است که در ساحل جنوب شرقی شبه جزیره عربستان واقع شده است. عمان دارای آب و هوای گرم و خشک در اکثر مناطق خود است، به خصوص در کویرها و سواحل جنوبی. در ارتفاعات عمان، مانند جبل شمس، آب و هوای معتدل تر و خنک تر است، به خصوص در. در بعضی از مناطق شمالی عمان، مانند صلاله، آب و هوای مرطوب تر و سبزتر است، به خصوص در فصل خزان.

عمان دارای چهار فصل است: بهار، تابستان، پاییز و زمستان. بهار و پاییز معمولاً کوتاه و ملایم هستند. تابستان معمولاً بسیار گرم و خشک است. زمستان معمولاً نسبتاً سرد و بارانی است. دمای هوا در تابستان ها به بیش از ۴۰ درجه سانتیگراد نیز می رسد، اما در زمستان ها به کمتر از ۱۵ درجه سانتیگراد میافتد.

واحد پول عمان

واحد پول عمان ریال عمان (OMR) است که به نماد ر.ع. نشان داده می شود. هر ریال عمان از ۱۰۰۰ بیسه (baisa) تشکیل شده است که زیر واحد ریال است. ریال عمان یکی از قوی ترین واحدهای پول جهان است که نسبت به دلار آمریکا، یورو و ریالد ایران ارزش بالایی دارد.

جاذبه های گردشگری مسقط

مسقط پایتخت و بزرگترین شهر کشور عمان است که دارای تاریخ، فرهنگ، طبیعت و اقتصاد متنوع و جذاب است. مسقط دارای چندین جاذبه ی گردشگری است که هر کدام شاهکارهایی از نظر معماری، هنری، تاریخی و طبیعی هستند. برخی از مشهورترین جاذبه های گردشگری مسقط عبارتند از:

•  مسجد جامع سلطان قابوس (Sultan Qaboos Grand Mosque): یکی از بزرگترین و زیباترین مساجد دنیا که در سال ۲۰۰۱ توسط سلطان قابوس بن سعید آل سعید افتتاح شده است این مسجد دارای ۵ مناره، ۱۱ قبه، ۱ حوض آب و ۴ حیاط است. این مسجد دارای بزرگترین فرش دستبافت دنیا،بزرگترین لوستر کریستال  دنیا و کتابخانه با اسناد و کتب قدیمی و نفیس است.

•  بازار مطرح (Mutrah Souq): یک بازار سنتی و تاریخی که در منطقه مطرح قرار دارد و به عنوان یکی از قدیمی ترین بازارهای خلیج فارس شناخته میشود. این بازار دارای راه روهای پیچیده و فروشگاه های مختلف است که محصولات محلی مانند عود، عطر، لباس، زیورآلات، صنایع دستی و غیره را به فروش میرسانند.

•  کاخ العالم (Al Alam Palace): یک کاخ زینتی و رسمی که در منطقه قصبة قرار دارد و به عنوان محل استقبال از مقامات خارجی توسط سلطان عمان استفاده می شود. این کاخ در سال ۱۹۷۲ ساخته شده و دارای طراحی نوین و رنگآمیزی جذاب است. این کاخ در بین دو قلعه تاریخی الجلالی (Al Jalali) و المیران (Al Mirani) قرار دارد. 

•  کوه اخضر (Jebel Akhdar): یک کوهستان زیبا و خصب که در رشته کوه الحجر (Al Hajar) قرار دارد و به عنوان چشم انداز خیره کنندهای از طبیعت عمان شناخته می شود . این کوهستان دارای روستاهای سنتی، باغ های میوه، دره های عمیق و چشم ههای آب است. این کوهستان به عنوان یک مقصد محبوب برای کوهنوردی، پیادهروی، دوچرخه سواری و کمپینگ است .

مشاهده نظرات

نظرتان را در مورد این تور با ما به اشتراک بگذارید

امتیاز 0 از 5 | از بین 0 امتیاز دهنده به مسقط
ارکیده پرواز قرن