تور بالی
تهران بالی

تور بالی

تور بالی از مشهد

7 شب و 8 روز
تهران
بالی
امارات
امارات
قیمت از 39,000,000 تومان + 390 دلار
مشاهده پکیج
تهران
کوالالامپور-سنگاپور-بالی
امارات
امارات
قیمت از 45,500,000 تومان + 810 دلار
مشاهده پکیج
تهران
بالی
قطر ایرویز
قطر ایرویز
قیمت از 76,400,000 تومان
مشاهده پکیج
تهران
کوالالامپور-بالی
قطر ایرویز
قطر ایرویز
قیمت از 77,000,000 تومان
مشاهده پکیج
تهران
بالی
قطر ایرویز
قطر ایرویز
قیمت از 81,500,000 تومان
مشاهده پکیج
تهران
سنگاپور-بالی
امارات
امارات
قیمت از 94,730,000 تومان
مشاهده پکیج

اندونزی

اندونزی یک کشور فرا قاره ای و مجمع الجزایری است که در آسیای جنوب شرقی و شمال اقیانوسیه قرار دارد. اندونزی از بیش از ۱۷ هزار جزیره تشکیل شده است که مهم ترین آنها شامل سوماترا، جاوه، سولاوسی، بورنئو و پاپوآ هستند. اندونزی بزرگترین کشور جزیره ای و چهارمین کشور پرجمعیت در جهان است. جاوه، پرجمعیت ترین جزیره در جهان، بیش از نیمی از جمعیت کشور را در خود جای داده است.

اندونزی یک جمهوری رئیس جمهوری با مجلس منتخب است. پایتخت و بزرگترین شهر آن جاکارتا است که دومین شهر پرجمعیت در جهان است. اندونزی با کشورهای پاپوآ گینه نو، تیمور شرقی و مالزی مرز زمینی و با کشورهای سنگاپور، ویتنام، تایلند، فیلیپین، استرالیا، پالائو و هند مرز آبی دارد.

اندونزی دارای تنوع زبانی، قومی، فرهنگی و مذهبی بسیار زیاد است. بیش از ۷۰۰ زبان در این کشور صحبت می شود و بیش از ۱۳۰۰ گروه قومی در آن زندگی می کنند. اکثر مردم اندونزی (حدود ۸۷ درصد) مسلمان هستند که این کشور را بزرگترین کشور با جمعیت مسلمان در جهان میکند.

اندونزی به علت قرارگیری در حلقهٔ آتشفشان های رینگ آف فایر دارای مناظر طبیعی خیره کننده و تنوع زیستبوم بالای است. این کشور دارای بالاترین تعداد گونه های گلخوار در جهان و دومین تعداد گونه های پستاندار پس از برزیل است.   این کشور همچنین دارای بسیاری از مناطق حفاظت شده و پارک های ملی است که حفاظت از حيات وحش را تضمين ميكند.

اندونزی چهاردهمین کشور پهناور و هفتمین کشور با تولید ناخالص داخلی (GDP) بالا در جهان است. اقتصاد این کشور به علت دارا بودن منابع طبيعي فراوان و صادرات نفت و گاز طبيعی، مواد معدنی، لاستیک، قهوه، چای و پالم روغنی رشد قابل توجهی داشته است.اندونزی همچنین یکی از بزرگترین بازارهای داخلی در جهان است که باعث جذب سرمایه گذاری خارجی شده است.

اندونزی یک کشور با تاریخ و فرهنگ غنی است که بسیاری از جاذبه های گردشگری را در خود جای داده است. برخی از این جاذبه ها عبارتند از: مجسمه های بودای بوروبودور و پرامبانان، که به عنوان آثار هنر و معماری بودایی و هندو شناخته میشوند،   جزیره بالی، که به عنوان یک مقصد تفریحی و زیبایی با فرهنگ هندو منحصر به فرد شهرت دارد،  و جزیره کومودو، که محل زندگی تنها گونهٔ اژدهای کومودو در جهان است.

جاذبه های گردشگری اندونزی

اندونزی یک کشور با جاذبه های گردشگری فراوان و متنوع است که برای هر سلیقه و علاقه ای چیزی دارد. از طبیعت زیبا و بکر، تا تاریخ و فرهنگ باستانی، از آثار هنری و معماری، تا فعالیت های تفریحی و ورزشی، اندونزی می تواند شما را شگفت زده کند. برخی از بهترین جاذبه های گردشگری اندونزی عبارتند از:

•  معبد بوروبودور: این معبد یکی از بزرگترین و مهم ترین آثار هنر و معماری بودایی در جهان است که در قلب جزیره جاوه قرار دارد. این معبد در قرن نهم ساخته شده است و دارای بیش از ۲۵۰۰ تصویر بودای شاکیامونی و ۷۲ بودای مجسمه سازی شده در قله آن است. این معبد در سال ۱۹۹۱ به عنوان یک میراث جهانی توسط یونسکو ثبت شده است.

•  جزیره کومودو: این جزیره محل زندگی اژدهای کومودو است؛ یکی از قدیمی ترین موجودات روی زمین. این جزیره یک پارک ملی است که در سال ۱۹۸۶ به عنوان یک منطقه حفاظت شده تحت حمایت یونسکو قرار گرفت. در این جزیره می توانید با راهنمای مجرب به دیدار اژدها های کومودو بروید و از مناظر زیبای طبیعت لذت ببرید.

•  جزیره بالی: این جزیره یکی از محبوب ترین مقصدهای گردشگری در آسیا است که به عنوان یک بهشت ساحلی شهرت دارد. در این جزیره می توانید از سواحل شنسفید، آب های آبی رنگ، نخلستان ها، رستوران ها، باشگاه ها و هتل های لوکس لذت ببرید. همچنین در این جزیره معابد هندو، رقصهای سنتی، هنر و صنایع دستی، رسوم و آداب فراوان وجود دارد که نشان دهنده فرهنگ منحصر به فرد بالینز هستند.

•  آتشفشان Ijen: این آتشفشان در شرق جاوه قرار دارد و دارای چشم انداز خیره کننده ای است. در دل آتشفشان، یک درياچة سولفور به رنگ آبي كبريتي قرار دارد كه در شب با نور آبی روشن میشود. این پدیده به علت احتراق گازهای آتشفشانی ایجاد می شود و یکی از دیدنی های منحصر به فرد در جهان است. برای دیدن این منظره، باید در ساعات شب به صعود آتشفشان بپردازید و با کمک چراغ قوه و ماسک تنفسی، از نزدیک این شگفتی طبیعی را تماشا کنید.

آب و هوای اندونزی

آب و هوای اندونزی گرم و استوایی است و در طول سال بارندگی زیادی دارد. فصل خشک اندونزی از ژوئن تا سپتامبر است و فصل بارانی از دسامبر تا مارس است. بخش های شمالی و غربی اندونزی بیشترین میزان بارندگی را دریافت میکنند.

واحد پول اندونزی

واحد پول کشور اندونزی روپیه اندونزی است. روپیه اندونزی با کد ایزوی IDR و نماد Rp شناخته میشود. روپیه اندونزی توسط بانک اندونزی صادر و کنترل میشود.

روپیه اندونزی از ۱۰۰ سن (sen) تشکیل شده است، اما به دلیل تورم زیاد، استفاده از سن به صفر رسیده است. روپیه اندونزی دارای اسکناسهای ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۵۰۰۰، ۱۰۰۰۰، ۲۰۰۰۰، ۵۰۰۰۰ و ۱۰۰۰۰۰ روپیه و سکههای ۵۰، ۱۰۰، ۲۰۰، ۵۰۰ و ۱۰۰۰ روپیه است.

روپیه اندونزی دارای ارزش پایین نسبت به دلار آمریکا و سایر ارزهای بین المللی است.

جاذبه های گردشگری بالی

بالی یکی از جزایر زیبا و محبوب اندونزی است که دارای جاذبه های گردشگری فراوان و متنوعی است. در بالی می توانید از طبیعت سرسبز و بکر، تاریخ و فرهنگ باستانی، آثار هنری و معماری، فعالیت های تفریحی و ورزشی، لذت ببرید. برخی از بهترین جاذبه های گردشگری بالی عبارتند از:

•  معبد تاناه لوت: این معبد یکی از مشهورترین و مقدس ترین معابد هندو در بالی است که در ساحل غربی جزیره قرار دارد. این معبد در قله یک صخره ساخته شده است که در حالت کامل جزیره شده است. این معبد به عنوان یک میراث جهانی توسط یونسکو ثبت شده است و یکی از بهترین نقاط برای تماشای غروب خورشید در بالی است.  جنگل مقدس میمون: این جنگل یک پارک ملی و حفاظت شده است که در شهر اوبود واقع شده است. در این جنگل بیش از ۶۰۰ میمون خاکستری زندگی می کنند که به عنوان حاملان روح های نجس شناخته میشوند. در این جنگل همچنین سه معبد هندو وجود دارد که به قرن چهاردهم بازمیگردند. بازدید از این جنگل فرصت خوبی برای دیدار با میمون های بازیگوش و تحسین زیبایی طبیعت است.•  جزیره نوسا پِنیدا: این جزیره یک قطعه از بهشت است که در جنوب شرق بالی قرار دارد. این جزیره دارای سواحل شنسفید، آب های آبی رنگ، صخره های عجیب و غریب، غارها و آبشارهای خیره کننده است. در این جزیره می توانید فعالیت های مختلفی را انجام دهید مانند شیرجه پریدن، قایق سواری، غواصی، پادل بورد، تور دوچرخه سواری و پرواز با پاراسل.
•  آتشفشان باتور: این آتشفشان ۱۷۱۷ متر ارتفاع دارد و چشمانداز خیره کننده ای را به نمایش میگذارد. در دل آتشفشان، یک درياچة سولفور به رنگ آبي كبريتي قرار دارد كه در شب با نور آبي روشن مي شود. صعود به قله این آتشفشان یک تجربه هیجان انگیز و فراموش نشدنی است که بهتر است در ساعات اولیه صبح انجام دهید تا بتوانید طلوع زیبای خورشید را از فراز این کوه تماشا کنید.
اینها فقط بخش کوچکی از جاذبه های گردشگری بالی هستند که می توانید در سفر خود به این جزیره دیدن کنید.

 

مشاهده نظرات

نظرتان را در مورد این تور با ما به اشتراک بگذارید

امتیاز 0 از 5 | از بین 0 امتیاز دهنده به بالی
ارکیده پرواز قرن