تور اسپانیا
تهران اسپانیا

تور اسپانیا

تهران
بارسلون
ترکیش ایر
ترکیش ایر
قیمت از 16,500,000 تومان + 720 یورو
مشاهده پکیج
تهران
بارسلون-مادرید
ترکیش ایر
ترکیش ایر
قیمت از 16,500,000 تومان + 1,395 یورو
مشاهده پکیج
تهران
بارسلون-مادرید-ایبیزا
ترکیش ایر
ترکیش ایر
قیمت از 1,650,000 تومان + 2,340 یورو
مشاهده پکیج
تهران
بارسلون-پاریس
ترکیش ایر
ترکیش ایر
قیمت از 16,500,000 تومان + 2,473 یورو
مشاهده پکیج
تهران
بارسلون-پاریس-رم
ترکیش ایر
ترکیش ایر
قیمت از 16,500,000 تومان + 2,372 یورو
مشاهده پکیج
تهران
بارسلون-پاریس-زوریخ
ترکیش ایر
ترکیش ایر
قیمت از 16,500,000 تومان + 1,974 یورو
مشاهده پکیج
تهران
بارسلون-پاریس-آمستردام
لوفت هانزا
لوفت هانزا
قیمت از 16,500,000 تومان + 1,568 یورو
مشاهده پکیج
تهران
بارسلون-مادرید-لیسبون
ترکیش ایر
ترکیش ایر
قیمت از 1,650,000 تومان + 2,167 یورو
مشاهده پکیج
تهران
بارسلون-آمستردام-کلن
لوفت هانزا
لوفت هانزا
قیمت از 16,500,000 تومان + 1,778 یورو
مشاهده پکیج

اسپانیا

اسپانیا یک کشور فراقاره ای در شبه جزیره ایبری واقع در اروپای غربی و عضو اتحادیه اروپا است. این کشور دارای تاریخ، فرهنگ، طبیعت و اقتصاد متنوع و جذاب است. برخی از ویژگی های اسپانیا عبارتند از:

اسپانیا دارای ۴۷ میلیون نفر جمعیت و ۵۰۶ هزار کیلومتر مربع مساحت است. پایتخت و بزرگ ترین شهر آن مادرید است. سایر شهرهای مهم آن بارسلون، والنسیا، سویل، مالاگا و بیلبائو هستند.

 زبان رسمی اسپانیا اسپانیایی است که توسط بیش از ۵۷۰ میلیون نفر در جهان صحبت می شود. علاوه بر این، در برخی مناطق خودمختار اسپانیا، زبان های دیگری مانند کاتالان، باسک، گالیسی و اکسیتان نیز به عنوان زبان های همجوار رسماً شناخته شده اند.

اسپانیا دارای ۴۸ میراث جهانی است توسط یونسکو ثبت شده است که شامل بناهای تاریخی، فرهنگی، هنری و طبیعی هستند. بعضی از این میراثها عبارتند از: الحمراء (Alhambra)، قصبة قادش (Cadiz)، کاتدرال تولدو (Toledo)، پارک گوئل (Park Güell) و قصر ال اسکورئال El Escorial)).

اسپانیا دارای چندین جزیره در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس است که مکان های دیدنی و گردشگری را تشکیل میدهند. بعضی از این جزیره ها عبارتند از: جزیرههای بالئار (Balearic Islands)، جزیره های قناری (Canary Islands)، سئوتا (Ceuta) و ملح Melilla))

اسپانیا دارای فرهنگ بسیار غنی و پویا است که تحت تأثیر تاریخ، جغرافیا، مذاهب و ملل مختلف شکل گرفته است. اسپانیا به خاطر هنرمندان، نوابغ، نوشتارات، شعر و بازيگران مشهور خود در سطح جهان شناخته شده است. برخی از مشاهیر فرهنگی اسپانیا عبارتند از: میگل د سروانتس (Miguel de Cervantes)، پابلو پیکاسو (Pablo Picasso)، سالوادور دالی (Salvador Dali)، پدرو آلمودوار (Pedro Almodovar) و پنلوپه کروز (Penelope Cruz) .

•  اسپانیا دارای اقتصاد پویا و رو به رشد است که بر پایه صنعت، خدمات، گردشگری و کشاورزی استوار است. اسپانیا در سال ۲۰۱۹ دارای تولید ناخالص داخلی حدود ۱٫۴ تریلیون دلار آمریکا بوده است. اسپانیا همچنین دارای رابطه تجاری و سیاسی با کشورهای مختلف جهان است و به عضویت سازمان های بین المللی مختلف مانند سازمان ملل متحد، ناتو، گروه ۲۰ و غیره پیوسته است

جاذبه های گردشگری اسپانیا

اسپانیا یک کشور فراقاره ای در شبه جزیره ایبری واقع در اروپای غربی و عضو اتحادیه اروپا است. این کشور دارای تاریخ، فرهنگ، طبیعت و اقتصاد متنوع و جذاب است. اسپانیا دارای ۴۸ میراث جهانی توسط یونسکو ثبت شده است که شامل بناهای تاریخی، فرهنگی، هنری و طبیعی هستند. اسپانیا همچنین دارای چندین جزیره در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس است که مکان های دیدنی و گردشگری را تشکیل می دهند اسپانیا دارای فرهنگ بسیار غنی و پویا است که تحت تأثیر تاریخ، جغرافیا، مذاهب و ملل مختلف شکل گرفته است. اسپانیا به خاطر هنرمندان، نوابغ، نوشتارات، شعرو بازيگران مشهور خود در سطح جهان شناخته شده است. اسپانیا دارای اقتصاد پویا و رو به رشد است که بر پایه صنعت، خدمات، گردشگری و کشاورزی استوار است. اسپانیا در سال ۲۰۱۹ دارای تولید ناخالص داخلی حدود ۱٫۴ تریلیون دلار آمریکا بوده است. اسپانیا همچنین دارای رابطه تجاری و سیاسی با کشورهای مختلف جهان است و به عضویت سازمان های بین المللی مختلف مانند سازمان ملل متحد، ناتو، گروه ۲۰ و غیره پیوسته است.

برخی از معروفترین جاذبههای گردشگری اسپانیا عبارتند از:

•  قصر الحمراء (Alhambra): یک قصر باشکوه و زینتآلات در شهر گرانادا (Granada) که نماد هنر و فرهنگ اسلامی در قرون وسطى است. این قصر دارای سالن های زینتى، حمام های عمومى، باغ های خوش آب و رنگ و قلعة الجلالى (Al-Jalali) است.
•  کليسای ساگرادا فاميليا (Sagrada Familia): یک کليسای بزرگ و نيمة تمام در شهر بارسلونا (Barcelona) که شاهکار معمارى آنتونى گائودى (Antoni Gaudi) است. این کلیسا دارای گنبدهای بلند، برج های مخروطی، نمایش های مذهبی و تزئینات هنری است.
•  موزه پرادو (Prado Museum): یکی از بزرگترین و معتبرترین موزه های هنری جهان در شهر مادرید (Madrid) که دارای مجموعه ای از آثار هنرمندان مشهور اسپانیایی مانند دیگو ولاسکز (Diego Velazquez)، فرانسیسکو گویا (Francisco Goya)، ال گرکو (El Greco) و پابلو پیکاسو (Pablo Picasso) است.

•  پارک گوئل  (Park Guell): یک پارک عمومی و هنری در شهر بارسلونا که طراحی آن را نيز آنتونى گائودى انجام داده است. این پارک دارای ساختمانهای رنگین، تصاویر موزاییک، تندیسهای عجیب و غریب و منظرهای زیبا از شهر است.

آب و هوای اسپانیا

آب و هوای اسپانیا بستگی به منطقه و فصل دارد. اسپانیا یک کشور فراقاره ای در شبه جزیره ایبری واقع در اروپای غربی و عضو اتحادیه اروپا است. این کشور دارای تاریخ، فرهنگ، طبیعت و اقتصاد متنوع و جذاب است.

اسپانیا دارای آب و هوای گرم و خشک در اکثر مناطق خود است، به خصوص در کویرها و سواحل جنوبی. در ارتفاعات اسپانیا، مانند رشته کوه پیرنه (Pyrenees)، آب و هوای معتدل تر و خنک تر است، به خصوص در شب. در بعضی از مناطق شمالی اسپانیا، مانند گالیسیا (Galicia)، آب و هوای مرطوب تر و سبز تر است، به خصوص در فصل پاییز.

اسپانیا دارای چهار فصل است: بهار، تابستان، پاییز و زمستان. بهار و پاییز معمولاً کوتاه و ملایم هستند. تابستان معمولاً بسیار گرم و خشک است. زمستان معمولاً نسبتاً سرد و بارانی است. دمای هوا در تابستان ها به بیش از ۴۰ درجه سانتیگراد نیز می رسد، اما در زمستان ها به کمتر از ۱۰ درجه سانتیگراد میافتد.

واحد پولی اسپانیا

واحد پولی اسپانیا یورو (Euro) است که به نماد € نشان داده می شود. یورو یکای پول کشورهای منطقه یورو است که به ۱۰۰ سنت تقسیم میشود. یورو در سال ۲۰۰۲ جایگزین پزوتا (Peseta) شد که قبلاً واحد پول رسمی اسپانیا بود.

ساعت جهانی اسپانیا (GMT)

ساعت اسپانیا یک ساعت از ساعت گرینویچ (GMT) جلوتر است. این یعنی وقتی ساعت در گرینویچ صفر است، ساعت در اسپانیا یک بعد از ظهر است. برای مثال، اگر الان ساعت ۱۱ بعد از ظهر در گرینویچ باشد، ساعت در اسپانیا ۱۲ شب خواهد بود

اسپانیا نام رسمی پادشاهی اسپانیا است که کشوری در جنوب غرب اروپا واقع در شبه جزیره ایبری و چندین جزیره در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس است. پایتخت آن مادرید است که در مرکز کشور قرار دارد. اسپانیا دارای حدود ۴۷ میلیون نفر جمعیت است که بیشتر آنها از قوم و زبان اسپانیایی هستند. اسپانیا از شمال با فرانسه و آندورا، از شمال شرق با جبل الطارق و مراکش، از جنوب با پرتغال و از غرب با فنلاند هممرز است. اسپانیا به عنوان یک کشور تاریخی، فرهنگی و هنری شناخته می شود که دارای بسیاری از جاذبه های گردشگری، میراث جهانی، آثار باستانشناسی و مذهبی است.

تور شهر های اسپانیا

تور بارسلون
تور مادرید
تور ایبیزا

مشاهده نظرات

نظرتان را در مورد این تور با ما به اشتراک بگذارید

امتیاز 0 از 5 | از بین 0 امتیاز دهنده به تور اسپانیا
ارکیده پرواز قرن