تور مالزی
تهران مالزی

تور مالزی

تهران
کوالالامپور
قطر ایرویز
قطر ایرویز
قیمت از 41,750,000 تومان
مشاهده پکیج
تهران
کوالالامپور-لنکاوی
قطر ایرویز
قطر ایرویز
قیمت از 47,900,000 تومان
مشاهده پکیج
تهران
کوالالامپور-سنگاپور
قطر ایرویز
قطر ایرویز
قیمت از 53,900,000 تومان
مشاهده پکیج
تهران
پنانگ-کوالالامپور
ایر عربیا
ایر عربیا
قیمت از 37,990,000 تومان
مشاهده پکیج
تهران
کوالالامپور-سنگاپور-بالی
امارات
امارات
قیمت از 45,500,000 تومان + 810 دلار
مشاهده پکیج
تهران
کوالالامپور-بالی
قطر ایرویز
قطر ایرویز
قیمت از 77,000,000 تومان
مشاهده پکیج
تهران
کوالالامپور-سنگاپور
قطر ایرویز
قطر ایرویز
قیمت از 54,900,000 تومان
مشاهده پکیج

مالزی

مالزی یک کشور در جنوب شرقی آسیا است که دارای ۱۳ ایالت و سه قلمرو فدرال است. این کشور به دو ناحیه تقسیم می شود: شبه جزیره مالزی و مالزی شرقی که توسط دریای جنوب چین از هم جدا شده اند. پایتخت مالزی کوالالامپور است که یک شهر مدرن و پرجمعیت است. مرکز اداری مالزی پوتراجایا است که در حومه کوالالامپور قرار دارد.

مالزی دارای آب و هوای گرم سیری و مرطوب است و فصل باران های موسمی را تجربه می کند. این کشور دارای تنوع زیست بومی بالایی است و بخش های زیادی از جنگل های بارانی خود را حفظ کرده است. مالزی همچنین دارای سواحل زیبا، جزایر خیره کننده، کوه های بلند و غارهای عظیم است. برخی از جاذبه های طبیعی مالزی عبارتند از: ابشار دوده ساگار، جزیره پنانگ، پارک ملی تامان نگارا، پارک ملی گونونگ مولو، جزیره لانکاوی و جزیره سیپادان.

مالزی یک کشور چند فرهنگی و چند مذهبی است که بخش اعظم جمعیت آن را مسلمانان تشکیل می دهند. زبان رسمی مالزی زبان مالایی است که به الفبای جاوی نوشته می شود. اما زبان انگلیسی نیز در بین مردم رایج است و به عنوان زبان تجارت و تحصیل شناخته می شود. سایر زبان های رایج در مالزی عبارتند از: چینی، تامیل، هندوستانی، عرب، تایلند و اورانگ آسل.

مالزی یک کشور با رشد اقتصادی بالا است که در حوزه های صنعت، خدمات، تجارت و گردشگری فعال است. این کشور چهارمین تولیدکننده نخل روغن در جهان است و همچنین دارای منابع نفت و گاز طبیعی قابل توجه است. مالزی به عنوان چین جدید شناخته می شود و دارای صادرات الکترونیک، خودرو، لاستیک، فولاد و الومینیوم است.

گردشگری یک بخش مهم اقتصاد مالزی است که درآمد و اشتغال زایید قابل توجه است. مالزی دارای بسيارى از جذابيت هاى گردشگرى است كه مى تواند هر سليقه اى را جلب كند. از بناهاى تاريخى و مذهبى گرفته تا سازه هاى مدرن و آسمان خراش ها، از پارك هاى تفريحى و فرهنگى گرفته تا موزه ها و گالرى ها، از فستيوال ها و جشن ها گرفته تا غذاها و خريد ها، مالزی برای همه چیز دارد. برخی از جاذبه های گردشگری مالزی عبارتند از: برج های دوقلوی پتروناس، مسجد پوترا، معبد باتو، پارک ملی کینابالو، پارک پروانه های کوالالامپور، پارک تم تمان نگارا و جزیره تیومان.

آب و هوای مالزی

آب و هوای مالزی یکی از عواملی است که این کشور را برای گردشگران جذاب میکند. مالزی دارای آب و هوای گرم سیری و مرطوب است که در طول سال تغییرات کمی دارد. میانگین دمای هوا در مالزی بین ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتیگراد است و رطوبت هوا بین ۷۰ تا ۹۰ درصد متغیر است. بارش باران در مالزی به صورت روزانه و موضعی رخ میدهد و معمولاً در اواخر بعدازظهر یا اوایل شب اتفاق میافتد.

مالزی به دو ناحیه تقسیم می شود: شبه جزیره مالزی و مالزی شرقی که توسط دریای جنوب چین از هم جدا شده اند. آب و هوای این دو ناحیه تحت تأثیر بادهای موسمی قرار دارد که در دو فصل اصلی رخ می دهند: فصل خشک (مارچ تا اکتبر) و فصل باران (نوامبر تا فوریه). در فصل خشک، بادهای شرقی از سمت اقیانوس هند به سمت شبه جزیره مالزی و بادهای غربی از سمت دریای چین به سمت مالزی شرقی می وزند. در فصل باران، بادهای غربی به سمت شبه جزیره مالزی و بادهای شرقی به سمت مالزی شرقی جابجا می شوند.

براساس این تفاوت ها، بهترین زمان برای سفر به مالزی بستگی به ناحیه ای دارد که قصد بازدید از آن را دارید. به طور کلی، ماه های آوریل تا سپتامبر مناسب ترین زمان برای بازدید از شبه جزیره مالزی است، زیرا در این دوره بارش کمتر و هوا خشکتر است. اما برای بازدید از مالزی شرقی، بهتر است از نوامبر تا فوریه سفر کنید، زیرا در این دوره باد کمتر و هوا آفتابی تر است. البته لازم است بدانید که در هر ناحیه و هر فصل، همچنان احتمال بارش وجود دارد و نباید این عامل را به عنوان عامل جلوگیرنده از سفر در نظر بگیرید.

واحد پول مالزی

واحد پول کشور مالزی رینگیت (Ringgit) است که با نماد MYR یا RM نشان داده می شود. پول خرد مالزی سنت یا سن (Sen) بوده و هر 100 سن یک رینگیت است. رینگیت جانشین دلار مالزی از سال ۱۹۷۵ میلادی شدهاست و به ۱۰۰ یکای کوچکتر که سن یا سنت نامیده می شود، تقسیم می گردد. ارزش رینگیت نسبت به دلار آمریکا در حال حاضر حدود 0.24 دلار است. اسکناس های رایج در مالزی عبارتند از 1 ،5، 10 ، 50 و 100 رینگیتی و سکههای رایج عبارتند از 5، 10، 20 و 50 سنتی.

ساعنت جهانی مالزی (GMT) 

ساعت مالزی چهار ساعت و نیم از ساعت گرینویچ (GMT) جلوتر است. این یعنی وقتی ساعت در گرینویچ صفر است، ساعت در مالزی چهار و نیم بعد از ظهر است. برای مثال، اگر الان ساعت ۱۱ بعد از ظهر در گرینویچ باشد، ساعت در مالزی ۳ و نیم بعد از نیمه شب خواهد بود

مالزی نام رسمی فدراسیون مالزی است که کشوری جزیرهای در جنوب شرق آسیا واقع در غرب اقیانوس آرام است. پایتخت آن کوالالامپور است که در جزیرهٔ مالایا قرار دارد. مالزی دارای ۱۳ ایالت و ۳ منطقه فدرال است که تقریباً ۳۲ میلیون نفر جمعیت دارند. مالزی به عنوان یک کشور پویا، پیشرو و تنوع آمیز شناخته می شود که دارای فرهنگ ها، زبان ها، مذاهب و قوم های مختلف است. مالزی به عنوان یک مقصد گردشگری محبوب شناخته می شود که دارای مناظر طبیعی خیره کننده، جنگل های بارانی، جزایر زیبا، پارک های ملی و تاريخچه ای جذاب است.

تور شهر های مالزی

تور پنانگ
تور کوالالامپور
تور لنکاوی
تور صباح

مشاهده نظرات

نظرتان را در مورد این تور با ما به اشتراک بگذارید

امتیاز 0 از 5 | از بین 0 امتیاز دهنده به تور مالزی
ارکیده پرواز قرن