تور ارمنستان
تهران ارمنستان

تور ارمنستان

تهران
ایروان
ایران ایر تور
ایران ایر تور
قیمت از 14,290,000 تومان
مشاهده پکیج
تهران
ایروان
ایران ایر تور
قشم ایر
قیمت از 16,390,000 تومان
مشاهده پکیج
تهران
ایروان
ایران ایر تور
ایران ایر تور
قیمت از 15,690,000 تومان
مشاهده پکیج
تهران
ایروان
ایران ایر تور
ایران ایر تور
قیمت از 15,890,000 تومان
مشاهده پکیج
تهران
ایروان
قشم ایر
قشم ایر
قیمت از 16,800,000 تومان
مشاهده پکیج
تهران
ایروان
ایران ایر تور
ایران ایر تور
قیمت از 14,690,000 تومان
مشاهده پکیج
تهران
ایروان
ایران ایر تور
ایران ایر تور
قیمت از 15,690,000 تومان
مشاهده پکیج

تورارمنستان

ارمنستان کشوری است که دارای جاذبه های گردشگری متنوع و زیبایی است که میتوانید در سفر خود از آنها دیدن کنید. برخی از مقصدهای گردشگری ارمنستان عبارتند از:  شهر ایروان که پایتخت و بزرگترین شهر ارمنستان است که دارای میدان جمهوری، نگارخانه ملی، موزه تاریخ، بازار و رصدخانه بیوراکان و بسیاری از بناهای تاریخی و فرهنگی است. صومعه تاتو، یکی از قدیمیترین و معروفترین صومعه های ارمنستان که بر فراز دره عمیق و صخرهای جرج قرار دارد و به وسیله تله کابین قابل دسترس است . صومعه خور ویراپ، یک صومعه مذهبی که در نزدیکی کوه آرارات قرار دارد و محل زندگی گرگور مقدس، پدر مسیحیت در ارمنستان بوده است. معبد گارنی، یک معبد باستانی که به دستور مهرداد سوم برای خدای مهر ساخته شده است و نمونهای از معماری ها ارمنستان این منطقه است. صومعه گغارد، یک صومعه سنگی که در دل صخره ساخته شده است و به علت شباهت به شمشیر، نام گغارد (شمشیر) را دارد. موزه ماتناداران، یک موزه فرهنگی که دارای بزرگترین آرشیو نسخ خطی جهان است و حاوی بسیاری از آثار ادبی، علمی و هنری ایران و ارمنستان است. این فقط بخش کوچکی از جاذبه های گردشگري در كشور ايروان هست.

تور ایروان

ایروان شهری است که دارای جاذبه های گردشگری متنوع و جذابی است که میتوانید در سفر خود از آنها دیدن کنید. برخی از جاذبههای گردشگری ایروان عبارتند از: موزه ماتناداران، بزرگترین موسسه نسخه خطی ارمنی باستان در جهان که دارای بیش از ۱۷ هزار نسخه خطی به زبانهای ارمنی، عربی، فارسی، روسی و بسیار زبان های دیگر است. میدان جمهوری، بزرگترین میدان در مرکز شهر ایروان که دارای ساختمان های قدیمی و زیبا، برج ساعت بزرگ و فواره های رنگین است. کاسکاد ایروان، پلههای عظیم و باشکوه که به چشمانداز زیبای شهر ایروان منتهی میشوند. در اطراف کاسکاد مجسمه های هنرمندان مشهور جهان، باغ پرگل، فواره ها و موزه کافسجیان قرار دارند. کلیسای کاتوقیکه، کلیسای تاریخی و قدیمی که در قلب ایروان قرار دارد و به عنوان گنجینه های از هنر و معماری ارمنستان شناخته میشود. موزه تاریخ ارمنستان، موزه بزرگ و باشکوه که دارای آثار باستان شناسی، قوم شناسی و مردم شناسی از عصرها پیشین تا عصر مدرن است. سالن اپرا تئاتر، سالن نمایش با معماری زیبا و گنجایش ۱۴۰۰ نفر که در سال ۱۹۳۳ افتتاح شده و محل برگزاری کنسرت ها، فیلم ها و کارگاه های آموزشی است.

 جشن آب ارمنستان

جشن آب ارمنستان یا وارداوار یکی از شادترین و محبوبترین فستیوال های این کشور است که در تابستان برگزار میشود. در این جشن، مردم با هم آب بازی میکنند و یکدیگر را با سطل، لیوان، تفنگ آب پاش و... خیس میکنند. این جشن ریشه ای باستانی دارد و به خدای آب، زیبایی و عشق در ارمنستان ارج میدهد. این جشن همچنین نماد پاکی و شفابخشی است. تاریخ برگزاری این جشن ۹۸ روز بعد از عید پاک است. این جشن بسیار جذاب و هیجان انگیز است و بسیاری از گردشگران از سراسر دنیا برای شرکت در این جشن به ارمنستان سفر میکنند.

به غیر از آب بازی، فعالیت های دیگری هم در این جشن انجام میشود. برخی از این فعالیت ها عبارتند از: آوازه خوانی، رقص و پایکوبی، اجرای موسیقی و مسابقات مختلف1. برخی از مردم هم گل های رز را به هم هدیه میدهند. این جشن یک فرصت برای شادی، تفریح و تقویت روابط اجتماعی است.

تور گروهی ارمنستان

تور گروهی ارمنستان یکی از راه های خوشگذرانی و آشنایی با فرهنگ و تاریخ این کشور زیبا است که شما را با دیگر مسافران در یک گروه قرار می دهند و تحت مدیریت یک تور لیدر فارسی زبان که از ابتدا تا انتهای سفر همراه شماست اجر می شود. تور گروهی ارمنستان اغلب به صورت زمینی برگزار میشود و قیمت آن بستگی به مدت اقامت، هتل و خدمات دارد.

تور زمینی ارمنستان

تور زمینی ارمنستان یکی از راه‌های محبوب برای سفر به این کشور است. در این نوع تور، گردشگران با اتوبوس، مینی‌بوس یا خودروی شخصی به ارمنستان سفر می‌کنند و در طول مسیر، از مناظر طبیعی و تاریخی این کشور لذت می‌برند.

برخی از جاذبه‌های دیدنی در تور زمینی ارمنستان عبارتند از: بازدید از شهرهای تاریخی مانند ایروان، گارنی و آرارات، بازدید از کلیساها و صومعه‌های مذهبی، بازدید از موزه‌های تاریخی و فرهنگی، بازدید از دریاچه‌ها، کوهستان‌ها و مناظر طبیعی دیگر.

تور زمینی ارمنستان معمولاً شامل اقامت در هتل‌های متنوع، صبحانه و گشت‌های شهری و طبیعی است. ای نوع تور برای مدت زمانی های مختلف ( حداقل 3 شب) برنامه‌ریزی می‌شود.

در کل، تور زمینی ارمنستان یکی از راه‌های خوب و اقتصادی‌ برای سفر به این کشور است. اگر شما نیز به دنبال یک سفر زیبا و خاطره‌انگیز به ارمنستان هستید، تور زمینی ارمنستان را می‌توانید در نظر بگیرید.

ساعت جهانی ارمنستان (GMT)

ساعت ارمنستان چهار ساعت از ساعت گرینویچ (GMT) جلوتر است. این یعنی وقتی ساعت در گرینویچ صفر است، ساعت در ارمنستان چهار بعد از ظهر است. برای مثال، اگر الان ساعت ۱۱ بعد از ظهر در گرینویچ باشد، ساعت در ارمنستان ۳ بعد از نیمه شب خواهد بود . 
ارمنستان نام رسمی جمهوری ارمنستان است که کشوری واقع در قفقاز جنوبی است. پایتخت آن ایروان است که در مرکز کشور قرار دارد. ارمنستان دارای حدود ۳ میلیون نفر جمعیت است که بیشتر آن ها از قوم و زبان ارمنی هستند. ارمنستان از شمال با جورجی، از شرق با جمهوری آذربایجان، از جنوب با ترکیه و ایران و از غرب با نخجوان هم مرز است. ارمنستان به عنوان یک کشور تاریخی، فرهنگی و مذهبی شناخته می شود که دارای بسیاری از جاذبه های گردشگری، میراث جهانی، آثار باستانشناسی و مذهبی است.

تور شهر های ارمنستان

تور ایروان

سوالات متداول

• فرودگاه بین المللی زوارتنوتس: اصلی ترین و شلوغ ترین فرودگاه بین المللی کشور ارمنستان است که در ۱۲ کیلومتری غربی شهر ایروان قرار دارد. این فرودگاه دارای یک سالن مسافربری با ظرفیت ۳٫۵ میلیون مسافر در سال است. این فرودگاه با بیش از ۳۰ شرکت هواپیمایی همکاری دارد و به بیش از ۴۰ مقصد در آسیا و اروپا پرواز دارد. پروازهای ایران به این فرودگاه وارد میشوند. • فرودگاه بینالمللی شیراک: دومین فرودگاه بین المللی کشور ارمنستان است که در ۵ کیلومتری شهر گیومری قرار دارد. این فرودگاه دارای یک سالن مسافربری با ظرفیت ۵۰۰ هزار مسافر در سال است. این فرودگاه با تعداد محدودی شرکت هواپیمایی همکاری دارد و به تعداد کمتری مقصد در آسیا و اروپا پرواز دارد. پروازهای ایران به این فرودگاه وارد نمی شوند.

به طور کلی، پول رایج ارمنستان درام است که در بازارهای جهانی با نام اختصاری AMD شناخته میشود. درام به صورت سکهها و اسکناس هایی با ارزش های مختلف توسط بانک مرکزی این کشور تهیه میشود. سکه های رایج در این کشور عبارتند از: ۱۰، ۲۰، ۵۰، ۱۰۰، ۲۰۰ و ۵۰۰ درام. اسکناس های رایج در این کشور عبارتند از: ۵۰۰، ۱۰۰۰، ۵۰۰۰، ۱۰.۰۰۰، ۲۰.۰۰۰، ۵۰.۰۰۰ و ۱۰۰.۰۰۰ درام. برای سفر به ارمنستان، توصیه میشود که پول خود را به دلار، یورو یا پوند تبدیل کنید و به همراه داشته باشید. شما می توانید به محض رسیدن به این کشور به نزدیکترین صرافی مراجعه کرده و پول خود را به درام تبدیل کنید. تبدیل دلار به درام به صرفه تر از تبدیل ریال یا تومان به درام است. برای هزینههای سفر و اقامت در ارمنستان، نیاز به صرف پول زیادی ندارید. هزینههای زندگی و خدمات در این کشور مناسب و نسبتاً ارزان است. برای مثال، برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی (اتوبوس، مترو و مارشروتکا) تنها حدود ١٠٠ درام پرداخت میکنید. برای خوردن فست فود حدود ٥٠٠ تا ١٢٠٠ درام پول نیاز دارید. برای سوار شدن به تاکسی بین ١ تا ٥ کیلومتر حدود ٦٠٠ درام هزینه میکنید. به طور متوسط، میتوان گفت که برای یک روز سفر به ارمنستان، حدود ٢٠ تا ٣٠ دلار پول نیاز دارید. البته این مقدار بستگی به سبک زندگی، نوع اقامت، تعداد جاذبههای دیدنی و خریدهای شما دارد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر ایروان، پایتخت ارمنستان قرار دارد. آدرس دقیق سفارت به شرح زیر است: NO. 1. BUDAGHYAN - KOMITAS AVE.0014 YEREVAN. ARMENIA شما میتوانید با تلفن ۰۰۳۷۴۱۰۲۸۰۴۵۷ یا دورنگار ۰۰۳۷۴۱۰۲۳۰۰۵۲ با سفارت تماس بگیرید یا به نشانی پست الکترونیکی iranemb.evn@mfa.gov.ir پیام بفرستید.

به طور کلی، پاسخ به این سوال منفی است. براساس توافقنامه ای که در سال ۱۳۹۵ بین دو کشور ایران و ارمنستان منعقد شد، شهروندان هر دو کشور میتوانند بدون نیاز به ویزا و تنها با در دست داشتن پاسپورت معتبر به کشور دیگر سفر کنند. این توافقنامه به جهت بهبود روابط سیاسی و اجتماعی، توسعه گردشگری و تسهیل رفت وآمد گردشگران میان دو کشور امضا شده است. طبق این توافقنامه شهروندان ایرانی و ارمنی می توانند در هر دوره ۱۸۰ روزه، حداکثر ۹۰ روز در کشور مقصد اقامت داشته باشند. البته برای انجام فعالیت های دیگر مانند کار، تحصیل، سرمایه گذاری یا اقامت در ارمنستان، باید ویزا دریافت کنید. برای ورود به کشور ارمنستان تنها باید پاسپورتی با حداقل ۶ ماه اعتبار به همراه داشته باشید. ویزای توریستی این کشور در بدو ورود به این کشور، در پایانه های مرزی زمینی و هوایی صادر میشود و مهر آن در پاسپورت شما درج خواهد شد.

مشاهده نظرات

نظرتان را در مورد این تور با ما به اشتراک بگذارید

امتیاز 0 از 5 | از بین 0 امتیاز دهنده به تور ارمنستان
ارکیده پرواز قرن