تور آلمان
تهران آلمان

تور آلمان

تهران
بارسلون-آمستردام-کلن
لوفت هانزا
لوفت هانزا
قیمت از 16,500,000 تومان + 1,778 یورو
مشاهده پکیج

آلمان

آلمان یک کشور در اروپای مرکزی است که دارای جمعیت بالا، اقتصاد قوی و تاریخ غنی است. آلمان با نه کشور همسایه مرز مشترک دارد و عضو اتحادیه اروپا و ناتو است. آلمان به عنوان یکی از قدرت های صنعتی و علمی جهان شناخته می شود و دارای بسیاری از جاذبه های گردشگری، فرهنگی و طبیعی است. برخی از ویژگی های کشور آلمان عبارتند از:

پایتخت و بزرگترین شهر آلمان برلین است که دارای بسیاری از موزه ها، نقاط تاریخی، هنری و سبک زندگی مدرن است.

زبان رسمی آلمان زبان آلمانی است که به چندین لهجه و گویش تقسیم می شود. همچنین بسیاری از مردم آلمان توانایی صحبت به زبانهای دیگر مانند انگلیسی، فرانسوی و ترکی را دارند.

واحد پول آلمان یورو است که پول رایج در اکثر کشورهای اروپایی است. قبل از پذیرفتن یورو در سال ۲۰۰۲، واحد پول آلمان مارک آلمان بود.

آلمان دارای ۱۶ ایالت فدرال است که هر کدام دارای خود مختاری، قوانین و فرهنگ خاص خود هستند. بعضی از معروفترین این ایالت ها عبارتند از: بایرن، بادن-ورتمبرگ، ساکسون، هامبورگ و نوردراین-وستفالن.

آلمان به عنوان چهارمین کشور با تولید ناخالص داخلی (GDP) بالاترین در جهان شناخته می شود. بخش های مهم صنعت آلمان عبارتند از: خودروسازی، ماشین آلات، الکترونیک، فولاد، شیمی، فضانوردی و تجارت.

آلمان به عنوان چهاردهمین کشور با شاخص توسعه انسانی (HDI) بالاترین در جهان شناخته می شود. این شاخص نشان دهندهٔ سطح رفاه، سلامت، تحصیلات و دسترسی به منابع در گروه های مختلف جامعه است.

آلمان به عنوان چهاردهمین کشور با شاخص دموکراسی بالاترین در جهان شناخته می شود. این شاخص نشان دهندهٔ میزان حکومت مردمی، آزادی بیان، حقوق شهروندی و عدالت انتخاباتی در یک کشور است.

آلمان به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در حفاظت از محیط زیست شناخته میشود. آلمان دارای برنامه های متعددی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، ترویج انرژی های تجدیدپذیر، حفظ تنوع زیستی و بهبود کیفیت هوا و آب است.

جاذبه های گردشگری آلمان

آلمان یک کشور زیبا و پر جاذبه در اروپای مرکزی است که دارای تاریخ، فرهنگ، طبیعت و صنعت بسیار غنی و متنوع است. این کشور با نه کشور همسایه مرز مشترک دارد و عضو اتحادیه اروپا و ناتو است. آلمان به عنوان یکی از قدرت های صنعتی و علمی جهان شناخته می شود و دارای بسیاری از جاذبه های گردشگری، فرهنگی و طبیعی است. برخی از جاذبه های گردشگری آلمان عبارتند از:

برلین: پایتخت و بزرگترین شهر آلمان که دارای بسیاری از موزه ها، نقاط تاریخی، هنری و سبک زندگی مدرن است. در برلین می توانید بناهای یادبود جذاب مانند دروازه براندنبورگ، ستون پیروزی، دفتر رایشستاگ، دفتر کانسلر آلمان، دفتر رئیس جمهور آلمان، دفتر شورای فدرال آلمان، دفتر شورای اروپا، دفتر سازمان ملل متحد و چکپوینت چارلی را ببینید. همچنین موزه پرگامون، یکی از بزرگترین موزه های باستانشناسی در جهان، نیز در این شهر قرار دارد.

مونیخ: سومین شهر بزرگ آلمان و مرکز اقتصادی و فرهنگی ایالت بایرن است. مونیخ شهری زنده با معماری سنتی و مدرن، پارک ها و باغ های زیبا، رستوران ها و کافه های خوشمزه، فستیوال ها و رویدادهای هنری و تاریخچه ای غنی است. در مونیخ می توانید کاخ نِشوانشتاین، یک قلعه تخیلی که الهام بخش فیلم سازان دیزنی بوده است، کاخ نِمفِنبرگ، گالرِ رُزِینْسْ، پارک المپيك، پارك اِنگْليْشِ گارْدِنْ (English Garden) و بازار مَیرِيَنْ پْلاَسْ (Marienplatz) را بازدید کنید.

جاده رومانتيك: یک جاده توريستي كلاسيك كه از شمال به جنوب كشور آلمان كشیده شده است. این جاده حدود ۳۵۰ کيلومتر طول دارد و از شهر وورتسبورگ (Würzburg) در ایالت بایرن شروع می شود و به شهر فوسن (Füssen) در نزدیکی مرز اتریش ختم می شود. در این جاده می توانید از دیدن شهرها و روستاهای تاریخی، قلعه ها و کلیساهای باشکوه، مناظر طبیعی زیبا و رومانتیک لذت ببرید .

جنگل سياه: یک منطقه کوهستانی در جنوب غرب آلمان که دارای جنگل های انبوه، دره های عمیق، رودخانه های زلال، آبشارهای خیره کننده، باغ وحشها، پارک های ملی و روستاهای سنتی است. جنگل سياه به عنوان یک مقصد گردشگری محبوب برای پیاده روی، دوچرخه سواری، اسکی، کمپینگ و تفرج است. در این منطقه می توانید شهر بادِن-بادِن (Baden-Baden)، یک شهر تفريحي با سالن هاي نمايشي، كازينو ها و حمام هاي آب گرم را دیدن کنید .

آب و هوای آلمان

آب و هوای آلمان یکی از موضوعاتی است که بسیاری از گردشگران، مهاجران و دانشجویان علاقه مند به آن هستند. آلمان یک کشور در اروپای مرکزی است که دارای جمعیت بالا، اقتصاد قوی و تاریخ غنی است. آلمان با نه کشور همسایه مرز مشترک دارد و عضو اتحادیه اروپا و ناتو است. آلمان به عنوان یکی از قدرت های صنعتی و علمی جهان شناخته می شود و دارای بسیاری از جاذبه های گردشگری، فرهنگی و طبیعی است.

آب و هوای آلمان به طور کلی معتدل است، اما با توجه به موقعیت جغرافیایی، تنوع منطقه ای، فصول سال و شرایط جوی خاص، ممکن است تفاوت های قابل توجهی در دما، بارش، رطوبت و نور خورشید در نقاط مختلف کشور وجود داشته باشد. به طور کلی، میتوان گفت که:

شمال و غرب آلمان دارای آب و هوای اقیانوسی است که به معنای تابستان های خنک و زمستان های ملایم است. در این مناطق، بارش باران در سال منظم است و تفاوت دما در روز و شب کم است. بادهای شدید از دریای شمال و بالتیک نیز بر روی آب و هوای این مناطق تأثیر دارند.

مرکز و شرق آلمان دارای آب و هوای قاره ای معتدل است که به معنای تابستان های گرم و خشک و زمستان های سرد و برفی است. در این مناطق، بارش باران در سال نامنظم است و تفاوت دما در روز و شب زیاد است. بادهای شرقی از روسیه نیز بر روی آب و هوای این مناطق تأثیر دارند. 

جنوب آلمان دارای آب و هوای کوهستانی است که به معنای تابستان های خنک و بارانی و زمستان های سرد و پربرف است. در این مناطق، بارش باران در سال فراوان است و تفاوت دما در روز و شب متغیر است. بادهای جنوبی از الپ نیز بر روی آب و هوای این مناطق تأثیر دارند.

پایتخت آلمان، برلین، در شمال شرق کشور قرار دارد و دارای آب و هوای اقیانوسی-قاره ای است. میانگین دمای سالانه در این شهر حدود ۹ درجه سانتیگراد است. گرم ترین ماه سال در این شهر مرداد است که میانگین دما در آن حدود ۱۹ درجه سانتیگراد است. سردترین ماه سال در این شهر بهمن است که میانگین دما در آن حدود صفر درجه سانتیگراد است. بارش باران در این شهر در سال حدود ۵۸۰ میلیمتر است که بیشتر آن در تابستان رخ می دهد.

دومین شهر بزرگ آلمان، هامبورگ، در شمال کشور قرار دارد و دارای آب و هوای اقیانوسی است. میانگین دمای سالانه در این شهر حدود ۸/۷ درجه سانتیگراد است. گرم ترین ماه سال در این شهر تیر است که میانگین دما در آن حدود ۱۶/۵ درجه سانتیگراد است. سردترین ماه سال در این شهر دی است که میانگین دما در آن حدود ۱/۱ درجه سانتیگراد است. بارش باران در این شهر در سال حدود ۷۶۰ میلیمتر است که بیشتر آن در پاییز و زمستان رخ می دهد.

سومین شهر بزرگ آلمان، مونیخ، در جنوب کشور قرار دارد و دارای آب و هوای قاره ای-کوهستانی است. میانگین دمای سالانه در این شهر حدود ۸/۴ درجه سانتیگراد است. گرم ترین ماه سال در این شهر مرداد است که میانگین دما در آن حدود ۱۷/۳ درجه سانتیگراد است. سردترین ماه سال در این شهر بهمن است که میانگین دما در آن حدود صفر/۳- درجه سانتیگراد است. بارش باران در این شهر در سال حدود ۹۶۰ میلیمتر است که بیشتر آن در تابستان رخ می دهد.

واحد پول آلمان

واحد پول آلمان یورو است. یورو ارز رایج در اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که آلمان نیز جزو آن هاست. یورو در سال ۲۰۰۲ به عنوان ارز نقدی و واحد پول آلمان معرفی شد، اگرچه از سال ۱۹۹۹ برای انجام معاملات توسط بانک ها و بازارهای سهام در منطقه یورو از این ارز استفاده می شد. قبل از پذیرفتن یورو، واحد پول آلمان مارک آلمان بود که در سال ۱۹۴۸ به جای رایش مارک یکای پول رایش سوم رایج شد. مارک آلمان در سال ۱۹۹۰ پس از اتحاد دو آلمان به عنوان یکای پول آلمان متحد شد . هر مارک آلمان از ۱۰۰ فنیگ تشکیل می شد.
سکه ها و اسکناس های رایج در آلمان عبارتند از:

سکه های یورو: سکه های یورو با ارزش های ۱، ۲، ۵، ۱۰، ۲۰ و ۵۰ سنت و ۱ و ۲ یورو در آلمان رایج هستند. سکه های آلمان دارای طرح های خاص خود هستند که نشان دهندهٔ فرهنگ و تاریخ آلمان هستند. برخی از این طرح ها عبارتند از: عقاب (نماد ملی آلمان)، دروازه براندنبورگ (نماد تاریخی و سیاسی) و شاخه بلوط (نماد قدمت و قدرت)

اسکناس های یورو: اسکناس های یورو با ارزش های ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰، ۱۰۰، ۲۰۰ و ۵۰۰ یورو در آلمان رایج هستند. اسکناس های آلمان دارای کد شناسایی هستند که نشان می دهد، در کجا صادر و چاپ شده اند. همچنین دارای طرح های رنگین هستند که نشان دهندهٔ فضاهای معماری مختلف در اروپا هستند.

ساعت جهانی آلمان (GMT)

ساعت آلمان یک ساعت از ساعت گرینویچ (GMT) جلوتر است. این یعنی وقتی ساعت در گرینویچ صفر است، ساعت در آلمان یک بعد از ظهر است. برای مثال، اگر الان ساعت ۱۱ بعد از ظهر در گرینویچ باشد، ساعت در آلمان ۱۲ شب خواهد بود.

آلمان (به آلمانی: Deutschland) با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان (به آلمانی: Bundesrepublik Deutschland) کشوری در مرکز اروپا است. پایتخت این کشور شهر برلین است. جمعیت این کشور بالغ بر ۸۳ میلیون نفر است که بیشتر آن ها از قوم و زبان آلمانی هستند. آلمان از شمال با دریای شمال و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند هم مرز است. آلمان به عنوان یک کشور تاریخی، فرهنگی و صنعتی شناخته میشود که دارای بسیاری از جاذبه های گردشگری، میراث جهانی، آثار هنری و علمی است.

تور شهر های آلمان

تور کلن

مشاهده نظرات

نظرتان را در مورد این تور با ما به اشتراک بگذارید

امتیاز 0 از 5 | از بین 0 امتیاز دهنده به تور آلمان
ارکیده پرواز قرن