تور ایران
تهران ایران

تور ایران

تهران
کیش
کیش ایر
کیش ایر
قیمت از 4,350,000 تومان
مشاهده پکیج
تهران
شیراز
تابان ایر
قشم ایر
قیمت از 2,500,000 تومان
مشاهده پکیج
تهران
کیش
کیش ایر
کیش ایر
قیمت از 4,100,000 تومان
مشاهده پکیج
تهران
مشهد
وارش
وارش
قیمت از 4,050,000 تومان
مشاهده پکیج
تهران
چابهار
زاگرس
چابهار
قیمت از 2,865,000 تومان
مشاهده پکیج
تهران
مشهد
کاسپین
کاسپین
قیمت از 3,750,000 تومان
مشاهده پکیج
تهران
قشم
وارش
وارش
قیمت از 6,245,000 تومان
مشاهده پکیج
مشهد
کیش
کیش ایر
کیش ایر
قیمت از 4,130,000 تومان
مشاهده پکیج
شیراز
کیش
کیش ایر
کیش ایر
قیمت از 3,100,000 تومان
مشاهده پکیج
اصفهان
کیش
کیش ایر
کیش ایر
قیمت از 3,330,000 تومان
مشاهده پکیج

جاذبه های گردشگری ایران

ایران یک کشور باستانی و زیبا در خاورمیانه است که دارای بسیاری از جاذبه های گردشگری، فرهنگی، تاریخی و طبیعی است. ایران دارای ۲۴ میراث جهانی یونسکو و صدها آثار ملی است که نشان دهنده شکوه و عظمت تمدن های گذشته در این سرزمین است. همچنین ایران دارای مناظر طبیعی خیره کنندهای مانند کویر، جنگل، دریاچه، رودخانه، کوهستان و غار است که برای علاقه مندان به طبیعت گردی جذاب و دلنشین هستند. در ادامه به شما چند نمونه از محبوب ترین و خوشمزه ترین جاذبه های گردشگری ایران را معرفی میکنم:

•  تخت جمشید: تخت جمشید یا پاسارگاد نام مجموعه ای از بناهای باستانی در استان فارس است که به دوران هخامنشیان (۵۵۰ تا ۳۳۰ پیش از میلاد) برمی گردد. این مجموعه شامل کاخ ها، ستون ها، تالارها، آرامگاه ها و نقش برجسته های تاریخی است که نشان دهنده شکوه و عظمت حکومت هخامنشیان بوده اند. تخت جمشید در سال ۱۹۷۹ به عنوان اولین میراث جهانی ایران در فهرست یونسکو ثبت شده است.
•  مسجد جامع اصفهان: مسجد جامع اصفهان یکی از قدیمی ترین و بزرگترین مسجدهای ایران است که در قلب بافت تاریخی شهر اصفهان قرار دارد. این مسجد در طول تاریخ چندین بار بازسازی و تغییر شکل داده است و نمونه ای منحصر به فرد از تحولات هنر و معماری اسلامی در دوران های مختلف است. این مسجد دارای چندین صحن، شبستان، گنبد، مناره، محراب و نقشبرجسته است که هر کدام شاهکار خود را نشان می دهند. مسجد جامع اصفهان در سال ۲۰۰۵ به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.
•  دریاچه ارومیه: دریاچه ارومیه یا دریاچه رضائیه یکی از بزرگترین و زیباترین دریاچه های نمکی جهان است که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این دریاچه دارای ۱۰۲ جزیره است که هر کدام دارای جاذبه های خاص خود هستند. این دریاچه به دلیل خواص درمانی آب و گل خود مورد توجه بسیاری از گردشگران و مسافران است. همچنین این دریاچه به عنوان یک منطقه حفاظت شده طبیعی و محل زندگی بسیاری از گونه های پرنده، جانور و گیاه شناخته میشود. دریاچه ارومیه در سال ۱۹۷۶ به عنوان منطقه حفاظت شده بینالمللی تحت قرارداد رامسار ثبت شده است.

•  شیراز: شیراز پایتخت استان فارس و یکی از شهرهای تاریخی، فرهنگی و گردشگری ایران است که به عنوان شهر شعر، عشق، گل و باغ شناخته میشود. شیراز دارای بسیاری از جاذبههای تاریخی، فرهنگی، هنری و طبیعی است که هر کدام داستانهای جذاب و رمزآلود خود را دارند. بعضی از معروفترین جاذبههای شیراز عبارتند از: آرامگاه حافظ، آرامگاه سعدی، باغ ارم، باغ نارنجستان قوام، باغ دلگشا، باغ جهان نما، باغ افتخارات، باغ رضوان، باغ قصرالدشت، باغ خورشید، باغ نوروز، باغ شاداب، باغ نظام، کاروانسرای خان، کاروانسرای سروستان، کاروانسرای موشیر، کاروانسرای وکیل، مسجد نصیرالملک (مسجد صورتی)، مسجد وکیل، مسجد عطشک، مسجد جامع عطابخش، مسجد جامع نورالملک، مسجد جامع نصیرالاسلام، مسجد جامع سیدالشهداء (مسجد قطب)، مسجد جامع سیدالشُّحَداء (مسجد قطب)، مقبرة الإمام الحُس

آب و هوای ایران

آب و هوای ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی و تنوع زمینشناسی خود، بسیار متغیر و متنوع است. ایران دارای چهار فصل مشخص است: بهار، تابستان، پاییز و زمستان. در هر فصل، شرایط آب و هوایی در مناطق مختلف کشور متفاوت است. برای مثال، در تابستان، در مناطق جنوبی و جنوب شرقی کشور، هوا بسیار گرم و خشک است و دمای هوا ممکن است به بیش از ۵۰ درجه سانتیگراد برسد. در حالی که در مناطق شمالی و شمال غربی کشور، هوا خنکتر و معتدلتر است و دمای هوا حدود ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتیگراد است. در زمستان، در مناطق شمالی و شمال غربی کشور، هوا بسیار سرد و بارانی است و برف و یخبندان رخ میدهد. در حالی که در مناطق جنوبی و جنوب شرقی کشور، هوا ملایمتر و خشکتر است و دمای هوا حدود ۱۰ تا ۲۰ درجه سانتیگراد است.

تور شهر های ایران

تور مشهد
تور کیش
تور قشم
تور چابهار
تور اصفهان
تور شیراز

مشاهده نظرات

نظرتان را در مورد این تور با ما به اشتراک بگذارید

امتیاز 0 از 5 | از بین 0 امتیاز دهنده به تور ایران
ارکیده پرواز قرن